• 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

28. kolejka Bundesligi: Hertha Berlin - Fortuna Duesseldorf 1-2

W starciu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Herthy Berlin przegrała z Fortuną Duesseldorf 1-2. Cały mecz, który na Olympiastadion Berlin obejrzało 51 604 widzów, w zespole gości rozegrał Marcin Kamiński.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-04-06 15:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 51604 | Arbiter: C. Dingert

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Herthy Berlin zajmował 10., natomiast drużyna Fortuny Duesseldorf 11. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Fortuny wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Fortuny nie dali szansy bramkarzowi rywali. W 35. minucie bramkę zdobył Benito Raman. To jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rouwen Hennings.

Drużyna Herthy Berlin wyrównała, gdy cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marko Grujić. Przy zdobyciu bramki pomógł Ondrej Duda.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W 61. minucie Benito Raman zdobył drugą bramkę, dzięki której goście zgarnęli trzy punkty.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hertha Berlin: Ondrejowi Dudzie w 63. i Maximilianowi Mittelstädtowi w 64. minucie. Chwilę później trener Fortuny Düsseldorf postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Dodiego Lukebakię. Na boisko wszedł Takashi Usami, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W następstwie utraty bramki trener Herthy Berlin postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił Ondreja Dudę i na pole gry wprowadził Javaira Dilrosuna, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Nie przyniosło to jednak efektów. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie.

Michael Rensing
64′ Maximilian Mittelstädt
Adam Bodzek
Karim Rekik
Niko Gießelmann78′
Niklas Stark
Andre Hoffmann
63′ 70′ Ondrej Duda
Marcin Kamiński
 41′ Marko Grujić
Oliver Fink73′
Salomon Kalou
Dodi Lukébakio68′
Valentino Lazaro
Kevin Stöger56′
78′ Mathew Allan Leckie
Takashi Usami68′
70′ Javairô Dilrosun
Marvin Ducksch
78′ Palko Dárdai