Reklama

Reklama

2. Bundesliga. Dawid Kownacki będzie mógł grać, choć nie jest w kwarantannie

Wszystkie drużyny 1. i 2. Bundesligi znajdują się w kwarantannie na czas rozegrania dwóch ostatnich kolejek ligowych. Dawid Kownacki nie przebywa z kolegami z drużyny, ale niemieckie media informują, że będzie mógł być brany pod uwagę w meczu ostatniej kolejki.

Przed Fortuną Duesseldorf dwa ostatnie mecze sezonu - w najbliższą niedzielę zespół zmierzy się z Erzgebirge Aue, a w kolejną z Greuther Fuerth. 

Kownacki, który nabawił się urazu w ostatnim spotkaniu z Eintrachtem Brunszwik, będzie wyłączony z najbliższego spotkania z Erzgebirge. Z uwagi na uraz głowy Polak nie został wraz z całym zespołem umieszczony w hotelu.

Dawid Kownacki gotowy na ostatnią kolejkę

Fortuna przebywa tam w reżimie sanitarnym, któremu poddane są wszystkie kluby 1. i 2. Bundesligi na dwie ostatnie kolejki sezonu. Początkowo DFB zapowiadało, że tylko piłkarze będący w kwarantannie będą mogli brać udział w decydujących spotkaniach.

W przypadku Kownackiego sytuacja będzie zgoła inna - twierdzi "Bild". Choć były zawodnik Lecha Poznań nie przebywa w kwarantannie, to powinien być do dyspozycji trenera podczas ostatniego spotkania z Greuther Fuerth.

Reklama

Fortuna ma jeszcze matematyczne szanse na awans do Bundesligi poprzez baraże, lecz są one bardzo niewielkie. Kownacki wystąpił w tym sezonie w 26 spotkaniach Fortuny. Zdobył siedem bramek, zanotował pięć asyst.

WG

Reklama

Reklama

Reklama