• 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

18. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund 0-0

Bayer 04 Leverkusen bezbramkowo zremisował z Borussią Dortmund w meczu 18. kolejki Bundesligi. Wicemistrzowie Niemiec spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Obrońca Borussii Łukasz Piszczek został zmieniony w przerwie, a pomocnika BVB Jakuba Błaszczykowskiego zabrakło z powodu przeziębienia.

Pierwsi szansę na objęcie prowadzenia mieli piłkarze BVB, lecz Emir Spahić zdążył skutecznie interweniować (okazję miał Ciro Immobile). W 32. minucie Roman Weidenfeller obronił strzał Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego.

Najbliżej zdobycia gola w pierwszej części był Gonzalo Castro w 39. minucie. Błąd w środku boiska Kevina Kampla pozwolił gospodarzom skontrować i gdy wydawało się, że musi paść bramka, Mats Hummels głową wybił piłkę sprzed linii.

Krótko po przerwie Bernd Leno obronił groźny strzał Immobile. Napastnik Borussii zmarnował kolejną okazję w 71. minucie, gdy spudłował.

Pięć minut później Castro miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale przerzucił piłkę nie tylko nad nim, ale też nad poprzeczką. W 85. minucie z dystansu huknął Nuri Sahin, lecz spudłował.

W rozegranym wcześniej meczu FC Koeln z Polakami w składzie - Pawłem Olkowskim i Sławomirem Peszką pokonało na wyjeździe Hamburger SV 2-0. Oba gole zdobył Marcel Risse. Peszko asystował przy trafieniu na 1-0, a w 67. minucie został zmieniony. Z kolei Olkowski rozegrał cały mecz.