• 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

16. kolejka Bundesligi: Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2-2

Piłkarze Borussii Dortmund zremisowali na Signal Iduna Park z VfL Wolfsburg 2-2 (1-1) w meczu 16. kolejki Bundesligi. Bardzo dobre spotkanie w barwach BVB rozegrał Ciro Immobile, który strzelił gola i zaliczył asystę, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Jeden punkt dla gości uratował w końcówce Aparecido Naldo.

Przeżywająca ogromne problemy w Bundeslidze Borussia stanęła przed trudnym zadaniem. Na Signal Iduna Park przyjechał bowiem wicelider Bundesligi VfL Wolfsburg bez Mateusza Klicha, który nie zmieścił się w meczowej kadrze.

W składzie Borussii zabrakło natomiast Łukasza Piszczka. Reprezentanta Polski z udziału w tym spotkaniu wyeliminowały problemy żołądkowe. Jakub Błaszczykowski, który niedawno wrócił po kontuzji, usiadł na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla BVB. Podopieczni Juregena Kloppa już w 8. minucie objęli prowadzenie. Ciro Immobile świetnie zagrał sprzed końcowej linii, a zamykający akcję Pierre-Emerick Aubameyang wślizgiem skierował piłkę do siatki.

Goście nie zrazili się szybko straconym golem. Piłkarze z Wolfsburga częściej byli w posiadaniu piłki, mieli optyczną przewagę i strzegący bramki Borussii Mitchell Langerak musiał mieć się na baczności. W 16. minucie Kevin De Bruyne podał do Ivana Periszicia, który oddał strzał ofiarnie zablokowany przez Erika Durma.

W 28. minucie "Wilki" stanęły przez szansą na wyrównanie. Luiz Gustavo został zatrzymany nieprzepisowo przez Sebastiana Kehla i goście mieli rzut wolny około 20 metrów od bramki BVB. De Bruyne oddał niezbyt mocny, techniczny strzał nad dwoma zawodnikami VfL stojącymi w murze. Zaskoczony Langerak nie zdążył w porę interweniować i piłka po jego ręce wpadła do bramki.

Niespełna 10 minut później doskonałą okazję miał Immobile po zagraniu za plecy obrońców przez Kehla. Włoski napastnik przyjął piłkę klatką piersiową i oddał strzał. Diego Benaglio świetnym wyjściem uratował swój zespół przed stratą gola.

W odpowiedzi ładną akcję przeprowadził De Bruyne. Belg wziął na zamach dwóch zawodników gospodarzy i huknął z 18 metrów. Trafił jednak w jednego z obrońców.

Tuż po zmianie stron w opałach znalazł się Langerak. Vierinha stanął oko w oko z bramkarzem Borussi po podaniu od Periszicia. Piłkarz VfL uderzył mocno, ale Langerak kapitalnie odbił na rzut rożny.

W 56. minucie znów z dobrej strony pokazał się aktywny Immobile. Były król strzelców Serie A zgubił Aparecido Naldo i kropnął lewą nogą. Benaglio z najwyższym trudem sparował futbolówkę. Chwilę później ładnie z pierwszej piłki strzelił Mats Hummels, ale na przeszkodzie stanął jeden z graczy gości.

Ataki BVB były coraz groźniejsze i w końcu gospodarze dopięli swego. W 76. minucie sprawy w swoje ręce wziął Immobile, który popisał się pięknym strzałem z 20 metrów. Piłka tuż przy słupku wpadła do bramki.

To nie wystarczyło Borussii do odniesienia zwycięstwa. W 86. minucie dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Ricardo Rodriguez. Pozostawiony bez opieki Aparecido Naldo strzałem głową zmusił do kapitulacji Langeraka.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Pierre-Emerick Aubameyang (8.), 1-1 Kevin De Bruyne (29.), 2-1 Ciro Immobile (76.), 2-2 Aparecido Naldo (86.)