• 6 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)

16. kolejka Bundesligi - Bayern Monachium - SC Freiburg 2-0

Bayern Monachium wygrał z Freiburgiem 2-0 i nadal pozostaje niepokonany w Bundeslidze. Robert Lewandowski został zmieniony w przerwie. Urazów nabawili się Mehdi Benatia i Xabi Alonso.

Od początku meczu dominował Bayern, który długo utrzymywał się przy piłce i wymieniał mnóstwo podań. W 13. minucie, po dośrodkowaniu Thomasa Muellera, główkował Robert Lewandowski. Strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Dziewięć minut później wrzutkę Juana Bernata w polu karnym przyjął Mueller. Odwrócił się, ale uderzył minimalnie obok słupka.

W 25. minucie wyśmienitej okazji nie wykorzystał Mario Goetze, które nie zdołał pokonać bramkarza Freiburga z dziewięciu metrów.

Bawarczycy wyszli na prowadzenie w 41. minucie. Franck Ribery zgrał głową przed bramkę Freiburga do wbiegającego Arjena Robbena. Holender z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. To setna bramka Robbena dla Bayernu.

Przed przerwą urazu nabawił się Mehdi Benatia. Obrońca Bayernu musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się Jerome Boateng. Z kolei po 45 minutach zmieniony został Robert Lewandowski. Zastąpił go Bastian Schweinsteiger. Możliwe, ze polski napastnik opuścił boisko, ponieważ odczuwał skutki ostrego starcia w 27. minucie.

Trzy minuty po przerwie Bayern podwyższył prowadzenie. Juan Bernat wygrał pojedynek przy linii końcowej i oddał dość przypadkowy strzał. Po uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiednim miejscu znalazł się Mueller, który z najbliższej odległości strzelił gola głową.

Kwadrans po przerwie kontuzji nabawił się także Xabi Alonso. Zmienił go Xherdan Shaqiri.

W 61. minucie strzał Dantego pod poprzeczkę, świetną paradą, wybronił Buerki. Bramkarz Freiburga uratował swój zespół także osiem minut później, gdy sparował uderzenie Bernata z 11 metrów.

Bayern nie chciał poprzestać na dwóch golach i nieustannie ostrzeliwał bramkę Freiburga, Próbowali między innymi Robben i Bernat. Przewaga Bawarczyków była tak duża, że Neuer pozwolił sobie nawet na wyjście z bramki do koła środkowego, a w 87. minucie wybiegł na 20 metr do dalekiego podania i głową wybił piłkę.

Bayern Monachium - SC Freiburg 2-0 (1-0)

Bramki: Robben (41.), Mueller (48.)