Partner merytoryczny: Eleven Sports

14 sekund i zaczęła się kanonada. Bayern bez Lewandowskiego wciąż to potrafi

Bayern Monachium swego czasu trochę się "nacierpiał" szukając odpowiedniego następcy dla Roberta Lewandowskiego - w końcu jednak przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu Bawarczycy zakontraktowali Harry'ego Kane'a i był to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Anglik swój kunszt po raz kolejny pokazał w sobotni wieczór notując hat-tricka i asystę przeciwko Holsteinowi Kiel - "Die Roten" rozbili rywali aż 6:1, a worek z bramkami otworzył się już po... 14 sekundach. Warto nadmienić, że asystę w barwach gospodarzy zaliczył Tymoteusz Puchacz.

Piłkarze Bayernu Monachium
Piłkarze Bayernu Monachium/AXEL HEIMKEN/AFP/East News/East News

Bayern Monachium ma za sobą fatalny jak na siebie sezon 2023/2024, w którym "Die Roten" nie sięgnęli po ani jedno trofeum - co było sytuacją niespotykaną od kampanii 11/12. Teraz jednak najwyraźniej ekipa z Allianz Arena chce wysłać jasny sygnał - to już koniec piłkarskiego dołka.

Podopieczni Vincenta Kompany'ego weszli w kolejną edycję rozgrywek Bundesligi niczym burza - wygrali 3:2 z VfL Wolfsburg, 2:0 z SC Freiburg, a w sobotę 14 września zagrali prawdziwy koncert przeciwko Holsteinowi Kiel.

Al Ahli w doliczonym czasie gry doprowadza do wyrównania, remisując 1-1 z Al Nassr. WIDEO/PRESS ASSOCIATION /© 2024 Associated Press

Bundesliga. Bayern Monachium zdominował Holstein Kiel. Genialny mecz Kane'a, asysta Puchacza

Wynik w spotkaniu rozgrywanym na stadionie "Bocianów" rezultat został otworzony już w... 14 sekundzie, kiedy to do siatki po asyście Harry'ego Kane'a trafił Jamal Musiala. Po sześciu minutach również i Anglik pokonał bramkarza Timona Weinera, a potem... tempo "Gwiazdy Południa" pozostało zawrotne.

W 13. minucie Kiel "pomogło" zespołowi z Bawarii - bramkę samobójczą odnotował bowiem Remberg, a tuż przed przerwą, w 43. minucie, Kane skompletował dublet. 4:0 po 45 minutach robiło bez wątpienia wrażenie...

Po zmianie stron katastrofę "Die Stoerche" pogłębił nowy nabytek Bayernu, Michael Olise, który zdobył gola w 65. minucie. Dopiero wówczas klub z Kilonii zdołał odpowiedzieć - w 85. minucie Amir Gigović pokonał Manuela Neuera po asyście... Tymoteusza Puchacza. To jednak był jeden przebłysk, a w 91. minucie dzieła zniszczenia z karnego dopełnił Kane, który w ten sposób zaliczył hat-tricka.

Bundesliga. Bayern Monachium u szczytu niemieckiej ekstraklasy

W następnej kolejce Bundesligi Bayern Monachium, będący liderem rozgrywek, zmierzy się z Werderem Brema - dojdzie do tego 21 września. Tego samego dnia Holstein Kiel spróbuje swoich sił przeciwko VfL Bochum - zespół Puchacza jest ostatni w tabeli i na razie ma koncie wyłącznie porażki - aż trzy...