1. Fussballclub Union Berlin - Hertha BSC 3-1 (1-0). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Bundesligi, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Unionu Berlin wygrała z Hertha BSC 3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie An der Alten Forsterei.

W  pojedynku 1. kolejki  Bundesligi, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Unionu Berlin wygrała  z Hertha BSC  3-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie An der Alten Forsterei.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Unionu Berlin wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Unionu Berlin w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jordan Siebatcheu. Przy strzeleniu gola pomógł Sheraldo Becker.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Robin Knoche z Unionu Berlin. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Unionu Berlin.

Sheraldo Becker wywołał eksplozję radości wśród kibiców Unionu Berlin, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie meczu. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Filipowi Uremoviciowi, piłkarzowi Hertha BSC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Unionu Berlin w 54. minucie spotkania, gdy Robin Knoche strzelił trzeciego gola. W 56. minucie Davie Selke został zastąpiony przez Wilfrieda Kangę.

Między 56. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Unionu Berlin: Julian Ryerson, Janik Haberer, Sheraldo Becker, Jordan Siebatcheu, Genki Haraguchi, na ich miejsce weszli: Niko Giesselmann, Andras Schafer, Jamie Leweling, Kevin Behrens, Milos Pantović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Myziane'a Maolidy, Kevina-Prince'a Boatenga, Ivana Sunjica zajęli: Stevan Jovetić, Chidera Ejuke, Vladimir Darida. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Ivanowi Sunjicowi z jedenastki Hertha BSC.

Piłkarze Hertha BSC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie wynik ustalił Dodi Lukebakio. Asystę przy golu zaliczył Stevan Jovetić.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dodiego Lukebakio z Hertha BSC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Jamie Lewelinga z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zespół Unionu Berlin zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zawodnicy Unionu Berlin dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Unionu Berlin w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Hertha BSC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.