• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 3-0 (2-0). Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi

4 grudnia na MEWA ARENA odbyło się spotkanie 14. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Vfl Wolfsburg. Starcie zakończyło się zwycięstwem FSV Mainz 05 3-0. Na stadionie zasiadło 10 000 widzów.

14. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-12-04 15:30 | Stadion: MEWA ARENA | Widzów: 10000 | Arbiter: Florian Badstübner
M. Lacroix 90' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań zespół Vfl Wolfsburg (”Wilki”) wygrał 12 razy i zanotował siedem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Jonathan Burkardt. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leandro Barreiro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FSV Mainz 05 w czwartej minucie spotkania, gdy Anton Stach zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Lee Jae-Sung.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Vfl Wolfsburg wyszła w zmienionym składzie, za Maximiliana Arnolda, Ridle Baku, Johna Brooksa weszli Yannick Gerhardt, Melingo Mbabu, Sebastiaan Bornauw. W 57. minucie Dodi Lukébakio został zmieniony przez Giana-Lucę Waldschmidta.

A kibice FSV Mainz 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcusa Ingvartsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jonathan Burkardt. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leandra Barreiro z FSV Mainz 05, a w 82. minucie Melinga Mbabu z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Vfl Wolfsburg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Astera Vranckksa. Na boisko wszedł Maximilian Philipp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vfl Wolfsburg Maxence Lacroix. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

John Brooks46′
86′ Alexander Hack
Josuha Guilavogui
77′ Leandro Barreiro Martins
Maximilian Arnold46′
Silvan Widmer
Ridle Bote Baku46′
83′ Jae-Sung Lee
Paulo Otavio Rosa Silva
Aarón Martín Caricol
Aster Jan Vranckx82′
 4′ Anton Stach
Dodi Lukébakio57′
83′ Karim Onisiwo
Wout Weghorst
 2′ 76′ Jonathan Michael Burkardt
Lukas Nmecha
Finn Gilbert Dahmen
Niklas Klinger
Daniel Brosinski
Sebastiaan Bornauw46′
86′ David Nemeth
Melingo Kevin Mbabu46′ 82′
83′ Jean-Paul Boëtius
Maximilian Philipp82′
76′ Marcus Ingvartsen
Renato Steffen
83′ Ádám Szalai
Gian-Luca Waldschmidt57′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Vfl Wolfsburg w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.