• 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - SC Freiburg 5-0 w 28. kolejce Bundesligi

FSV Mainz 05 rozbiło SC Freiburg 5-0 w meczu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka SC Freiburg zajmowała 12., natomiast zespół FSV Mainz 05 - 13. miejsce. Co więcej, Freiburg w poprzedniej kolejce wydarł dwa punkty Bayernowi Monachium remisując 1-1. Tym razem jednak rzeczywistość okazała się dla niego brutalna.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka FSV Mainz 05 wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Jean-Paul Boëtius wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Mainz 05, zdobywając bramkę w 20. minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FSV Mainz 05 w 25. minucie spotkania, gdy Jean-Philippe Mateta zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Boëtius.

K. Onisiwo 73'

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jean-Philippe Mateta z FSV Mainz 05. Asystę zaliczył Aarón Martín.

Widzowie mieli powody do zadowolenia, bo zobaczyli kolejne gole. 17 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 4-0 podwyższył Karim Onisiwo. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Boëtius.

Z kolei w 77. minucie hat-tricka skompletował Mateta. Asystę zanotował Karim Onisiwo.

Alexander Schwolow
68′ Niko Bungert
Pascal Stenzel83′
 20′ Jean-Paul Boëtius
Janik Haberer
Jean-Philippe Gbamin
Amir Abrashi
57′ Danny Latza
Mike Frantz46′
41′ 55′ Pierre Kunde Malong
Vincenzo Grifo
79′ Robin Quaison
Nicolas Höfler45′
 25′, 33′, 77′ Jean-Philippe Mateta
Lucas Höler46′
Robin Zentner
Constantin Frommann
Daniel Brosinski
Robin Koch83′
68′ Alexander Hack
Chima Okoroji
Ridle Bote Baku
Jérôme Gondorf
79′ 64′ Alexandru Iulian Maxim
Florian Niederlechner46′
55′  73′ Karim Onisiwo
Marco Terrazzino
Anthony Ujah
Gian-Luca Waldschmidt46′

Co ciekawe, przewaga jedenastki SC Freiburg w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), a mimo tego wysoko przegrała mecz.