• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - Hertha Berlin 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

3 maja na OPEL ARENA odbył się mecz 29. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Herthy Berlin. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

L. Tousart 36'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna FSV Mainz 05 zajmowała 14., natomiast zespół Herthy Berlin - 15. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Herthy Berlin wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie kartkę otrzymał Stefan Bell z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Herthy Berlin w 36. minucie spotkania, gdy Lucas Tousart zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Márton Dárdai.

Na murawie, jak to często zdarzało się FSV Mainz 05 w tym sezonie, pojawił się Alexander Hack, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 37. minucie Stefana Bella. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Lucasowi Tousartowi, zawodnikowi gości.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 40. minucie wynik ustalił Philipp Mwene.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie za Samiego Khedirę wszedł Anga Boyata. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Santiago Ascacíbar, Vladimir Darida, a na ich miejsce weszli Lucas Tousart, Deyovaisio Zeefuik.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Matheus Cunha, piłkarz Herthy Berlin. Chwilę później trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nemanja Radonjić, a murawę opuścił Matheus Cunha. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Barreiro z FSV Mainz 05, a w 73. minucie Santiago Ascacíbara z drużyny przeciwnej.

Márton Dárdai
18′ 37′ Stefan Bell
Niklas Stark
84′ Danny Vieira da Costa
Deyovaisio Zeefuik61′
72′ Leandro Barreiro Martins
Lucas Simon Pierre Tousart  36′ 38′ 61′
84′ Jean-Paul Boëtius
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
 40′ Phillipp Mwene
Maximilian Mittelstädt
Dominik Kohr
Sami Khedira61′
72′ Ádám Szalai
Jhon Andrés Córdoba Copete80′
84′ Karim Onisiwo
Matheus Santos Carneiro da Cunha67′ 71′
Finn Gilbert Dahmen
Nils-Jonathan Körber
84′ Daniel Brosinski
Omar Federico Alderete Fernández
37′ Alexander Hack
Anga Dedryck Boyata61′
84′ Danny Latza
Vladimir Darida61′
72′ Robert Nesta Glatzel
Nemanja Radonjić71′
84′ Robin Kwamina Quaison
Krzysztof Piątek80′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Herthy Berlin, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.