• 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - FC Augsburg 4-1 (3-0). Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi

W meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 22 października, drużyna FSV Mainz 05 wygrała z FC Augsburg 4-1 (3-0). Mecz na MEWA ARENA obejrzało 19 400 widzów.

9. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-22 20:30 | Stadion: MEWA ARENA | Widzów: 19400 | Arbiter: Robert Hartmann
A. Zeqiri 69'

Zespół FC Augsburg przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Reece Oxford z FC Augsburg. Była to ósma minuta spotkania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Karim Onisiwo wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Mainz 05 , strzelając gola w 10. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Silvan Widmer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 15. minucie spotkania, gdy Stefan Bell strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Jonathan Burkardt.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie celnym strzałem popisał się Jonathan Burkardt. Przy zdobyciu bramki pomagał Karim Onisiwo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FC Augsburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Gumnego, Sergia Córdovę weszli Tobias Strobl, Andi Zeqiri. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Jeffreyowi Gouweleeuwowi z zespołu gości.

Chwilę później trener FSV Mainz 05 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Lee Jae-Sunga. Na boisko wszedł Leandro Barreiro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie arbiter ukarał kartką Rubena Estephana, zawodnika FC Augsburg.

Piłkarze FC Augsburg w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Andi Zeqiri. Bramka padła po podaniu André Hahna.

W 70. minucie kartkę otrzymał Aarón Martín z FSV Mainz 05.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jonathan Burkardt z FSV Mainz 05. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Karim Onisiwo.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Augsburg w tym sezonie, pojawił się Mads Pedersen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie André Hahna. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 76. minucie Jonathan Burkardt zastąpił Marcusa Ingvartsena. Między 76. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Jean-Paul Boëtius, Silvan Widmer, Karim Onisiwo, na ich miejsce weszli: Kevin Stöger, Daniel Brosinski, Ádám Szalai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Caligiuriego, Rubena Estephana zajęli: Noah Sarenren, Raphael Framberger.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Rafał Gikiewicz
 15′ Stefan Bell
Robert Gumny46′
Moussa Niakhate
Reece Oxford8′
Alexander Hack
Jeffrey Gouweleeuw63′
64′ Jae-Sung Lee
André Hahn73′
82′ Silvan Widmer
Arne Maier
76′ Jean-Paul Boëtius
Iago Amaral Borduchi
70′ Aarón Martín Caricol
Carlos Gruezo
Dominik Kohr
Daniel Caligiuri84′
 26′, 71′ 76′ Jonathan Michael Burkardt
Sergio Duvan Córdova Lezama46′
 10′ 82′ Karim Onisiwo
Rubén Estephan Vargas Martínez66′ 85′
Finn Gilbert Dahmen
Tomasz Koubek
82′ Daniel Brosinski
Raphael Framberger85′
Anderson-Lenda Lucoqui
Mads Pedersen73′
David Nemeth
Frederik Franck Winther
64′ Leandro Barreiro Martins
Noah Joel Sarenren Bazee84′
Anton Stach
Tobias Strobl46′
76′ Kevin Stöger
Alfred Finnbogason
76′ Marcus Ingvartsen
Michael Gregoritsch
82′ Ádám Szalai
Andi Avdi Zeqiri46′  69′

Zawodnicy FSV Mainz 05 dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.