• 5 .1. FC Union Berlin (25 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (25 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (24 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - Eintracht Frankfurt 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 15. kolejka Bundesligi

9 stycznia na OPEL ARENA odbyło się starcie 15. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-0.

André Silva 24',72'

Zespół FSV Mainz 05 przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze drużyna FSV Mainz 05 wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie kartkę dostał Moussa Niakhate z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) w 24. minucie spotkania, gdy André Silva strzelił z karnego pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 43. minucie kartkę dostał Robin Quaison, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Eintrachtu Frankfurt.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Makotowi Hasebemu z Eintrachtu Frankfurt. Była to 59. minuta meczu.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył André Silva z Eintrachtu Frankfurt. W 73. minucie za Kevina Stögera wszedł Karim Onisiwo.

W 77. minucie Makoto Hasebe został zmieniony przez Sebastiana Rodego, a za Amina Younesa wszedł na boisko Steven Zuber, co miało wzmocnić drużynę ”Orłego”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Paula Boëtiusa na Jeana-Philippe'a Matetę oraz Robina Quaisona na Levina Öztunalego. Chwilę później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Aymen Barkok, a murawę opuścił Daichi Kamada. W 85. minucie Jonathan Burkardt został zmieniony przez Ádáma Szalaiego, co miało wzmocnić jedenastkę FSV Mainz 05. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Djibril Sowa na Stefana Ilsankera oraz Erica Durma na Almamego Tourégo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Martin Hinteregger
22′ Moussa Niakhate
Eric Durm87′
Danny Latza
Djibril Sow87′
73′ Kevin Stöger
Daichi Kamada80′
77′ Jean-Paul Boëtius
Amin Younes80′
Leandro Barreiro Martins
Makoto Hasebe59′ 77′
43′ 77′ Robin Quaison
Filip Kostić
85′ Jonathan Michael Burkardt
Almamy Touré87′
77′ Levin Mete Öztunali
Aymen Barkok80′
Matondo-Merveille Papela
Timothy Chandler
Dong-won Ji
Stefan Ilsanker87′
77′ Jean-Philippe Mateta
Dominik Kohr
73′ Karim Onisiwo
Sebastian Rode77′
85′ Ádám Szalai
Steven Zuber80′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Eintrachtu Frankfurt w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.