• 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 1-3 (0-2). Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi

W meczu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 16 maja, drużyna FSV Mainz 05 przegrała z Borussią Dortmund 1-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na OPEL ARENA.

J. Brandt 80'

Zespół Borussii Dortmund bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Borussii Dortmund wygrał aż 16 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko pięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Borussii Dortmund próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 23. minucie spotkania, gdy Raphaël Guerreiro zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Jadon Sancho.

Drużyna FSV Mainz 05 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Reus. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Po raz kolejny asystę zaliczył Jadon Sancho.

Drugą połowę zespół FSV Mainz 05 rozpoczął w zmienionym składzie, za Dannego Vieirę wszedł Edimilson Fernandes. Kibice FSV Mainz 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Robina Quaisona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Robert Glatzel. Posunięcie trenera było słuszne. Robina Quaisona zdobył pierwszą bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

W 72. minucie Jean-Paul Boëtius został zmieniony przez Kevina Stögera. W tej samej minucie w jedenastce FSV Mainz 05 doszło do zmiany. Ádám Szalai wszedł za Karima Onisiwę. Chwilę później trener Borussii Dortmund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Julian Brandt, a murawę opuścił Giovanni Reyna. Julian Brandt nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Julian Brandt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Erling Haaland. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu bramkę pocieszenia zdobył z karnego Robin Quaison. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Mats Hummels
46′ Danny Vieira da Costa
Raphaël Guerreiro  23′ 84′
84′ Danny Latza
Jude Bellingham87′
72′ Jean-Paul Boëtius
Giovanni Alejandro Reyna76′
Daniel Brosinski
Jadon Sancho84′
Leandro Barreiro Martins
Mahmoud Dahoud
46′ Robert Nesta Glatzel
Marco Reus  42′ 84′
72′ Karim Onisiwo
Julian Brandt76′  80′
46′ Edimilson Fernandes Ribeiro
Emre Can
84′ Dominik Kohr
Reinier Jesus Carvalho84′
Levin Mete Öztunali
Thomas Joseph Delaney87′
72′ Kevin Stöger
Thorgan Hazard84′
46′  90′ (k.) Robin Quaison
Ansgar Knauff
72′ Ádám Szalai
Felix Passlack

Zespół Borussii Dortmund był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.