• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

1. FSV Mainz 05 - Bayern Monachium 2-1 (2-0). Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi

W meczu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół FSV Mainz 05 wygrał z Bayernem Monachium 2-1 (2-0). Starcie odbyło się na OPEL ARENA.

R. Lewandowski 90'

Jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Bayernu Monachium wygrała aż 22 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Jonathan Burkardt. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 36. minucie kartkę dostał Jerome Boateng, piłkarz ”Bawarczyków”.

Zespół Bayernu Monachium ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Robin Quaison. Przy zdobyciu bramki pomagał Philipp Mwene.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bayern Monachium: Leonowi Goretzce w 41. i Davidowi Alabie w 42. minucie.

Drugą połowę drużyna ”Bawarczyków” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leroya Sanégo wszedł Eric Choupo-Moting. Na murawie, jak to często zdarzało się Bayernowi Monachium w tym sezonie, pojawił się Tanguy Nianzou, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Leona Goretzkę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę zespół Bayernu Monachium rozpoczął w zmienionym składzie, za Kingsleya Comana wszedł Jamal Musiala. W trakcie przerwy trener FSV Mainz 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Levin Öztunali, a murawę opuścił Jonathan Burkardt. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FSV Mainz 05: Philippowi Mwenemu w 58. i Jeremiahowi St. Justemu w 59. minucie.

W 68. minucie za Robina Quaisona wszedł Jean-Paul Boëtius. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Lewandowskiego z ”Bawarczyków”, a w 87. minucie Dannego Vieirę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Robert Lewandowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 45 strzelonych goli.

Drużynie Bayernu Monachium zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FSV Mainz 05.

Manuel Neuer
59′ Jeremiah St. Juste
Benjamin Pavard
Alexander Hack
Jerome Boateng36′
Moussa Niakhate
David Alaba43′ 70′
87′ 89′ Danny Vieira da Costa
Alphonso Boyle Davies
Danny Latza
Leroy Aziz Sané46′
90′ Leandro Barreiro Martins
Joshua Walter Kimmich
58′ Phillipp Mwene
Thomas Mueller
 37′ 68′ Robin Kwamina Quaison
Leon Goretzka41′ 46′
80′ Karim Onisiwo
Kingsley Junior Coman46′
 3′ 46′ Jonathan Michael Burkardt
Robert Lewandowski  90′ 73′
Finn Gilbert Dahmen
Alexander Nübel
Stefan Bell
Bouna Sarr
89′ Daniel Brosinski
Tanguy-Austin Nianzou Kouassi46′
80′ Robert Nesta Glatzel
Serge David Gnabry70′
90′ Dominik Kohr
Jamal Musiala46′
68′ Jean-Paul Boëtius
Aginaga Javi Martinez
Ádám Szalai
Marc Roca Junqué
46′ Levin Mete Öztunali
Tiago Filipe Oliveira Dantas
Kevin Stöger
Eric Maxim Choupo-Moting46′

Przewaga drużyny Bayernu Monachium w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy FSV Mainz 05 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka FSV Mainz 05 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.