• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

1. FC Union Berlin - RB Lipsk 2-1 (0-0). Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 22 maja, zespół FC Union Berlin wygrał z RB Lipsk 2-1 (0-0). Mecz na Stadionie An der Alten Försterei obejrzało 2 000 widzów.

34. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-05-22 15:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Widzów: 2000 | Arbiter: Guido Winkmann
J. Kluivert 55'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą siódma i druga drużyna Bundesligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół RB Lipsk wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Taktyka trenera drużyny FC Union Berlin już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny FC Union Berlin. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Marcelowi Sabitzerowi z RB Lipsk. Była to 25. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Christopherowi Trimmelowi z jedenastki gospodarzy. W 54. minucie Hwang Hee-Chan został zastąpiony przez Christophera Nkunku.

W tej samej minucie trener RB Lipsk postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yussuf Yurary, a murawę opuścił Emil Forsberg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 55. minucie spotkania, gdy Justin Kluivert zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Christopher Nkunku.

W 58. minucie w zespole FC Union Berlin doszło do zmiany. Taiwo Awoniyi wszedł za Petara Musę. Kibice FC Union Berlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cedrica Teucherta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marcus Ingvartsen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 64. minucie w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Keita Endo wszedł za Christiana Gentnera.

Zespół FC Union Berlin wyrównał wynik meczu. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Marvin Friedrich. Bramka padła po podaniu Christophera Trimmela.

Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze RB Lipsk: Justin Kluivert, Kevin Kampl, Lukas Klostermann, na ich miejsce weszli: Konrad Laimer, Alexander Soerloth, Nordi Mukiele. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juliana Ryersona, Christophera Lenza zajęli: Sheraldo Becker, Marius Bülter. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Nicowi Schlotterbeckowi, zawodnikowi gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Max Kruse. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Sheraldo Becker.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Josep Martínez Riera
 67′ Marvin Friedrich
Lukas Klostermann85′
76′ Nico Schlotterbeck
Vilmos Tamás Orban
Robin Knoche
Dayotchanculle Upamecano
64′ Christian Gentner
Marcel Halstenberg
53′ Christopher Trimmel
Amadou Haidara
64′ Marcus Ingvartsen
Marcel Sabitzer25′
82′ Christopher Lenz
Kevin Kampl85′
82′ Julian Ryerson
Hee-Chan Hwang54′
58′ Petar Musa
Emil Forsberg54′
 90′ Max Bennet Kruse
Justin Kluivert  55′ 68′
Loris Karius
Philipp Tschauner
Niko Gießelmann
Benjamin Henrichs
64′ Keita Endo
Ibrahima Konaté
Akaki Gogia
Nordi Mukiele Mulere85′
Sebastian Griesbeck
Konrad Laimer68′
58′ Taiwo Michael Awoniyi
Christopher Nkunku54′
82′ Sheraldo Becker
Sidney Raebiger
82′ Marius Bülter
Alexander Soerloth85′
64′ Cedric Teuchert
Yussuf Yurary Poulsen54′

Przewaga drużyny RB Lipsk w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy FC Union Berlin otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.