• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

1. FC Union Berlin - Bayer 04 Leverkusen 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 16. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 15 stycznia, zespół FC Union Berlin wygrał z Bayerem Leverkusen 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie An der Alten Försterei.

16. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-01-15 20:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: Florian Badstübner
1. FC Union Berlin
Bayer 04 Leverkusen
1
0
C. Teuchert 88'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się piąta i trzecia jedenastka Bundesligi.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Bayeru Leverkusen próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Kibice FC Union Berlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cedrica Teucherta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sheraldo Becker. Posunięcie trenera było słuszne. Cedrica Teucherta zdobył zwycięską bramkę w 88. minucie spotkania.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jonathan Tah, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Marvinowi Friedrichowi z zespołu gospodarzy. W 70. minucie Julian Baumgartlinger zastąpił Charles'a Aranguiza.

W tej samej minucie trener ”Aptekarz” postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Patrika Schicka. Na boisko wszedł Lucas Alario, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Union Berlin doszło do zmiany. Marius Bülter wszedł za Taiwa Awoniyiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik ustalił Cedric Teuchert. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Christopher Lenz.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Nadiemowi Amiriemu, piłkarzowi ”Aptekarz”. W tej samej minucie w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Julian Ryerson wszedł za Cedrica Teucherta.

Lukasz Hradecky
52′ Marvin Friedrich
Moussa Diaby
25′ Sheraldo Becker
Patrik Schick70′
76′ Taiwo Michael Awoniyi
Leon Bailey Butler
Loris Karius
Lennart Grill
Niko Gießelmann
Niklas Lomb
90′ Julian Ryerson
Lucas Nicolás Alario70′
76′ Marius Bülter

25′  88′ 90′ Cedric Teuchert

Przewaga zespołu Bayeru Leverkusen w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bayeru Leverkusen przyznał dwie.

Jedenastka FC Union Berlin wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.