1. FC Koln - FC Schalke 04 3-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

7 sierpnia na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się pojedynek 1. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami 1. FC Koeln i FC Schalke 04. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1. FC Koeln 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Kamińskiego występującego w FC Schalke 04.

7 sierpnia  na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się pojedynek  1. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami 1. FC Koeln  i FC Schalke 04. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1. FC Koeln 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Kamińskiego występującego w FC Schalke 04.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna 1. FC Koeln wygrała aż osiem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna 1. FC Koeln zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Schalke 04 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dominik Drexler osłabiając tym samym drużynę FC Schalke 04.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy 1. FC Koeln w 49. minucie spotkania, gdy Luca Kilian zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Jonas Hector.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Cedric Brunner z FC Schalke 04. Była to 51. minuta meczu. W następstwie utraty bramki trener FC Schalke 04 postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Rodriga Zalazara i na pole gry wprowadził napastnika Mariusa Bultera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 61. minucie Kingsley Schindler zastąpił Sargisa Adamjana.

Zespół FC Schalke 04 ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna 1. FC Koeln, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik na 2-0 podwyższył Florian Kainz. Asystę przy bramce zaliczył Thomas Ouwejan.

Marius Bulter wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Schalke 04, strzelając gola w 76. minucie pojedynku. Między 76. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze 1. FC Koeln: Florian Kainz, Julian Chabot, na ich miejsce weszli: Linton Maina, Kristian Pedersen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tobiasa Mohra, Toma Kraussa zajęli: Florian Flick, Danny Latza.

Zawodnicy 1. FC Koeln szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie wynik ustalił Dejan Ljubicić. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jan Thielmann.

W 85. minucie Dejan Ljubicić został zmieniony przez Mathiasa Olesena, a za Floriana Dietza wszedł na boisko Tim Lemperle, co miało wzmocnić zespół 1. FC Koeln. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Poltera na Simona Teroddego oraz Aleksa Krala na Kerima Calhanoglu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Drużyna 1. FC Koeln zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy 1. FC Koeln żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Schalke 04 pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.