• 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

1.FC Koeln Pawła Olkowskiego spadło z Bundesligi

Ekipa 1.FC Koeln żegna się z Bundesligą. Zespół Pawła Olkowskiego przegrał 2-3 na wyjeździe z Freiburgiem w 32. kolejce ligi niemieckiej.

Olkowski nie znalazł się w kadrze meczowej, podobnie jak Bartosz Kapustka z Freiburga. Na ławce usiadł bramkarz gospodarzy Rafał Gikiewicz.

Freiburg do 82. minuty prowadził 2-0 po golach Nilsa Pettersena. W końcówce poderwali się goście, a dwie bramki zdobył Leonardo Bittencourt, doprowadzając do remisu. Decydujący cios zadał drużynie z Kolonii Lucas Hoeler w 90. minucie.

Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w 23. minucie karnego zmarnował Christian Guenter. Zatrzymał go Timo Horn.

Porażka z Freiburgiem sprawiła, że drużyna Olkowskiego nie ma już szans na utrzymanie. Do rozegrania pozostały jej dwa spotkania, a do miejsca barażowego traci osiem punktów.

Polak wystąpił w tym sezonie tylko w pięciu meczach zdegradowanego zespołu.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Olkowski | Bartosz Kapustka | Rafał Gikiewicz