• 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

1. FC Koeln - Hertha Berlin 0-0. Liga niemiecka - 16. kolejka Bundesligi

W pojedynku 16. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna FC Koeln zremisowała z Herthą Berlin 0-0. Spotkanie odbyło się na RheinEnergieStadion w Kolonii.

16. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-01-16 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Arbiter: Frank Willenborg
1. FC Koeln
Hertha Berlin
0
0

Jedenastka FC Koeln przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 meczów zespół FC Koeln wygrał 24 razy i zanotował 23 porażki oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Omar Alderete z Herthy Berlin. Była to 45. minuta meczu.

W 54. minucie kartkę otrzymał Vladimir Darida z jedenastki gości. W 60. minucie Dodi Lukébakio został zastąpiony przez Matheusa Cunhę.

Między 63. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Koeln doszło do zmiany. Salih Özcan wszedł za Jonasa Hectora. Trener FC Koeln postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Kingsleya Ehizibue i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Modeste'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 79. minucie w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Ismail Jakobs wszedł za Jannesa-Kiliana Horna. Po chwili trener Herthy Berlin postanowił wzmocnić linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Jhona Córdobę. Na boisko wszedł Daishawn Redan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Maximilian Mittelstädt został zmieniony przez Lucę Netz, co miało wzmocnić zespół Herthy Berlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominicka Drexlera na Elvisa Rexhbecaja.

Alexander Schwolow
63′ Sava-Arangel Cestic
Peter Pekarik
77′ Rafael Czichos
Niklas Stark
Sebastiaan Bornauw
Omar Federico Alderete Fernández45′
78′ Kingsley Ehizibue
Maximilian Mittelstädt86′
Ellyes Skhiri
Vladimir Darida54′
Marius Wolf
Mattéo Guendouzi Olié
90′ Dominick Drexler
Dodi Lukébakio60′
69′ Jonas Hector
Lucas Tousart
79′ Jannes-Kilian Horn
Krzysztof Piątek
Ondrej Duda
Jhon Andrés Córdoba Copete78′ 86′
Ron-Robert Zieler
Rune Allmenning Jarstein
79′ Ismail Jakobs
Lukas Klünter
Noah Katterbach
Luca Netz86′
Benno Schmitz
Jordan Torunarigha
69′ Salih Özcan
Deyovaisio Zeefuik
90′ Elvis Rexhbecaj
Santiago Lionel Ascacíbar
Jan Thielmann
Mathew Allan Leckie
Toluwalase Emmanuel Arokodare
Matheus Santos Carneiro da Cunha60′
78′ Anthony Modeste
Daishawn Redan86′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Herthy Berlin przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Herthy Berlin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.