• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

1. FC Koeln - Borussia Dortmund 2-2 (1-1). Liga niemiecka - 26. kolejka Bundesligi

W pojedynku 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 20 marca, jedenastka FC Koeln zremisowała z Borussią Dortmund 2-2 (1-1). Mecz odbył się na RheinEnergieStadion w Kolonii.

E. Håland 3',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 spotkań zespół Borussii Dortmund wygrał 38 razy i zanotował 28 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Borussii Dortmund objęła prowadzenie. W trzeciej minucie bramkę zdobył Erling Haaland. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste drugie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Emre Cana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jude'owi Bellinghamowi z Borussii Dortmund. Była to 34. minuta pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Ondrej Duda.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka Borussii Dortmund rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juliana Brandta wszedł Youssoufa Moukoko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Koeln w 65. minucie spotkania, gdy Ismail Jakobs zdobył drugą bramkę. Kibice Borussii Dortmund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Reiniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Giovanni Reyna. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 80. minucie Thomas Meunier został zastąpiony przez Ansgara Knauffa. Chwilę później trener FC Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Elvis Rexhbecaj, a murawę opuścił Jonas Hector. W tej samej minucie Kingsley Ehizibue został zmieniony przez Benna Schmitza, a za Mariusa Wolfa wszedł na boisko Jan Thielmann, co miało wzmocnić drużynę FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mahmouda Dahouda na Manuela Akanjego.

Zawodnicy Borussii Dortmund odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry Erling Haaland ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ansgar Knauff.

W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter przyznał kartkę Ismailowi Jakobsowi z zespołu gospodarzy. Minutę później w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Salih Özcan wszedł za Ondreja Dudę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marwin Hitz
82′ Kingsley Ehizibue
Nico Schulz
82′ Jonas Hector
Giovanni Alejandro Reyna66′
87′ Marius Wolf
Jude Victor William Bellingham34′
 65′ 90′ Ismail Joshua Jakobs
Julian Brandt46′
Ellyes Joris Skhiri
Thorgan Hazard
 35′ (k.) 90′ Ondrej Duda
Manuel Obafemi Akanji88′
82′ Benno Schmitz
Łukasz Piszczek
Max Meyer
Reinier Jesus Carvalho66′
Marvin Ayhan Obuz
Thomas Joseph Delaney
90′ Salih Özcan
Ansgar Knauff80′
82′ Elvis Rexhbeçaj
Felix Passlack
87′ Jan Thielmann
Tobias Raschl
Emmanuel Bonaventure Dennis
Youssoufa Moukoko46′

Jedenastka Borussii Dortmund zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.