• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

1. FC Koeln - Borussia Dortmund 1-3 w 2. kolejce Bundesligi. Asysta Łukasza Piszczka

W spotkaniu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi zespół FC Koeln przegrał z Borussią Dortmund 1-3 (1-0). Asystę przy drugiej z bramek zaliczył Łukasz Piszczek.

W Kolonii długo zanosiło się na niespodziankę, bowiem od 29. minuty gospodarze prowadzili po bramce Dominica Drexlera. Ostatnie 20 minut należało jednak do dortmundczyków.

Najpierw stan meczu wyrównał Jadon Sancho, umieszczając piłkę w bramce mocnym, płaskim strzałem. W 86. minucie BVB wyprowadziło kolejny cios. Tym razem wicemistrzowie Niemiec rozmontowali rywala na prawej stronie, a dośrodkowanie Łukasza Piszczka na bramkę zamienił Achraf Haikimi.

Koeln otworzyło się, za co zostało skarcone w końcówce spotkania. Sancho wyprowadził kontratak, po którym wyłożył piłkę Paco Alcacerowi. Hiszpanowi zostało trafić do pustej bramki.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Dortmundczycy mają sześć punktów, bilans goli 8-2 i dużą szansę na zachowanie pozycji lidera po pozostałych rozstrzygnięciach tej kolejki. Zajmujący drugie miejsce RB Lipsk (trzy punkty, 4-0) zmierzy się w niedzielę u siebie z Eintrachtem Frankfurt.

Broniący tytułu Bayern Monachium, dla którego dwie bramki w inauguracyjnym meczu z Herthą Berlin (2-2) zdobył Robert Lewandowski, w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen.

2. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-08-23 20:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 50000 | Arbiter: C. Dingert
Mats Hummels
90′ Kingsley Ehizibue
Łukasz Piszczek58′
 29′ Dominick Drexler
Nico Schulz62′
Jonas Hector
Thorgan Hazard85′
74′ Kingsley Schindler
Jadon Sancho  70′
Ellyes Skhiri
Julian Weigl62′
45′ Birger Danny Verstraete
Axel Witsel
55′ Jhon Andrés Córdoba Copete