• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

1. FC Koeln - Bayern Monachium 1-2 w 6. kolejce Bundesligi. Lewandowski poza kadrą

Robert Lewandowski został w Monachium, by odpocząć przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów. Pod jego nieobecność Bayern pokonał 2-1 1. FC Koeln w wyjazdowym meczu 6. kolejki Bundesligi.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Po raz pierwszy od ponad pięciu lat - nie licząc pucharowego meczu z FC Dueren - Roberta Lewandowskiego zabrakło w kadrze meczowej Bayernu Monachium z innego powodu niż kontuzja lub zawieszenie za kartki.

Polaka w wyjściowym składzie zastępuje sprowadzony z PSG Eric Maxim Choupo-Moting. Ponadto, tak jak Lewandowski, w Monachium pozostał Leon Goretzka, który zmaga się z mikrourazem, ale powinien być gotowy do gry przeciwko RB Salzburg w LM.

Do wyjściowego składu wrócił za to po kontuzji Leroy Sane, a także Serge Gnabry po zamieszaniu z testem na koronawirusa. Bayern odniósł zwycięstwo, ale piłkarze Hansiego Flicka nie przemęczali się dziś, ewidentnie chcąc zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

Bayern pierwszą groźniejszą akcję przeprowadził w 12. minucie i od razu wywalczył rzut karny! Po dośrodkowaniu Sane piłkę głową zgrał Gnabry, a ta trafiła prosto w rękę obrońcy Koeln. Do piłki podszedł Thomas Mueller i pewnie wykorzystał "jedenastkę"! Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt mocne i precyzyjne.

Po zdobytej bramce Bayern nie szarżował, kontrolując przebieg spotkania. Bawarczycy nie zamierzali się przemęczać, ale i tak przed przerwą udało im się podwyższyć wynik meczu. Indywidualną akcję przeprowadził Serge Gnabry, kończąc ją płaskim strzałem tuż przy słupku. Wyglądało to, jakby przebiegał obok manekinów, a nie piłkarzy Bundesligi.

Na początku drugiej połowy dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował Choupo-Moting. Napastnik Bayernu dość przypadkowo znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale jego strzał nie zaskoczył golkipera Koeln.

Osiem minut przed końcem meczu Koeln niespodziewanie zdobyło bramkę kontaktową! Po strzale Jana Thielmanna piłka odbiła się od Dominica Drexlera i wpadła do bramki! Sędzia pierwotnie pokazał spalonego, ale po analizie VAR cofnął swoją decyzję i zaliczył gola.

Bawarczykom udało się dotrzymać prowadzenie do końca spotkania. Bayern objął też prowadzenie w tabeli, mając tyle samo punktów, co Borussia Dortmund. Dwa punkty mniej ma RB Lipsk, ale swój mecz zagra dopiero wieczorem.

1. FC Koeln - Bayern Monachium 1-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Mueller (13. - z rzutu karnego), 0-2 Gnabry (45+1.), 1-2 Drexler (83.).

Manuel Neuer
89′ Marius Wolf
Benjamin Pavard23′
Sebastiaan Bornauw
Niklas Süle
Rafael Czichos
Jerome Boateng
59′ Jannes-Kilian Horn
Bouna Sarr
Ondrej Duda
Joshua Kimmich
59′ Dimitris Limnios
Leroy Sané63′
Ismail Jakobs
Serge Gnabry  45′ 90′
Salih Özcan
Aginaga Javi Martinez79′
59′ Ellyes Skhiri
Thomas Mueller  13′ (k.)
79′ Sebastian Andersson
Eric Maxim Choupo-Moting10′ 63′
Ron-Robert Zieler
Alexander Nübel
Kingsley Ehizibue
David Alaba79′
59′ Noah Katterbach
Lucas Hernández Pi
Jorge Meré Pérez
. Douglas Costa63′
Frederik Sørensen
Jamal Musiala
59′  82′ Dominick Drexler
Marc Roca Junqué90′
Elvis Rexhbecaj
Kingsley Coman
59′ Jan Thielmann
Joshua Zirkzee63′
79′ Toluwalase Emmanuel Arokodare