• 5 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 7 .RB Lipsk (18 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (18 pkt.)

1. FC Koeln - Bayer 04 Leverkusen 0-4 (0-2). Liga niemiecka - 12. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 16 grudnia, drużyna FC Koeln przegrała wysoko z Bayerem Leverkusen 0-4 (0-2). Starcie odbyło się na RheinEnergieStadion w Kolonii.

F. Wirtz 58'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Koeln znajduje się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 64 pojedynki drużyna Bayeru Leverkusen wygrała 24 razy i zanotowała 16 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Mitchell Weiser dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Aptekarz” w 10. minucie spotkania, gdy Moussa Diaby zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nadiem Amiri.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jannes-Kilian Horn z FC Koeln. Była to 34. minuta pojedynku. W 42. minucie Jannes-Kilian Horn został zmieniony przez Dimitrisa Limnios. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Koeln wyszła w zmienionym składzie, za Jana Thielmanna wszedł Kingsley Ehizibue. W 54. minucie kartkę dostał Aleksandar Dragovic, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patrik Schick wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Aptekarz”, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. Bramka padła po podaniu Moussy Diabego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayeru Leverkusen w 58. minucie spotkania, gdy Florian Wirtz strzelił czwartego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leon Bailey.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze FC Koeln: Jonas Hector, Jorge Meré, Anthony Modeste, a na ich miejsce weszli Ellyes Skhiri, Elvis Rexhbecaj, Sebastian Andersson. Chwilę później trener ”Aptekarz” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Karim Bellarabi, a murawę opuścił Leon Bailey. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Mitchell Weiser  8′
34′ 42′ Jannes-Kilian Horn
Julian Baumgartlinger66′
65′ Elvis Rexhbeçaj
Leon Bailey Butler66′
Ismail Joshua Jakobs
Moussa Diaby  10′
65′ Ellyes Joris Skhiri
Nadiem Amiri78′
46′ Jan Thielmann
Florian Richard Wirtz  58′
65′ Sebastian Andersson
Patrik Schick  54′ 78′
Ron-Robert Zieler
Niklas Lomb
46′ Kingsley Ehizibue
Lars Bender
Noah Katterbach
Tin Jedvaj
65′ Jorge Meré Pérez
Daley Sinkgraven78′
Benno Schmitz
Edmond Fayçal Tapsoba66′
Dominick Drexler
Kerem Demirbay66′
65′ Jonas Hector
Lucas Nicolás Alario78′
42′ Dimitris Limnios
Karim Bellarabi66′
65′ Anthony Modeste
Emrehan Gedikli

Jedenastka Bayeru Leverkusen była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.