Puchar Bułgarii: POFK Botev Vratsa - Kariana Erden 4-0 (3-0)

4 grudnia na Stadionie Hristo Botev odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami Botevu Vratsa a Karianego Erdenu. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Botevu Vratsa 4-0, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 250 widzów.

Bułgaria - Puchar Bułgarii
2019-12-04 15:00 | Stadion: Stadion Hristo Botev | Widzów: 250 | Arbiter: D. Dimov
D. Yankov 36',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Botevu Vratsa wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Ventsislav Kerchev.

Trzeba było trochę poczekać, aby Petar Atanasov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botevu Vratsa, strzelając kolejnego gola w 25. minucie starcia. W 31. minucie w jedenastce Karianego Erdenu doszło do zmiany. Angel Tsolov wszedł za Georgiego Tartova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botevu Vratsa w 36. minucie spotkania, gdy Dominik Ivilin zdobył trzecią bramkę.

W 61. minucie za Evgeniego Ignatova wszedł Georgi Vasilev. W 63. minucie Vladimir Michev został zmieniony przez Simeona Mitkova, co miało wzmocnić zespół Karianego Erdenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hrista Evtimova na Simeona Mecheva oraz Waleriego Bożinowa na Daniela Genova.

Jedyną kartkę w meczu dostał Dominik Ivilin z drużyny gospodarzy. Była to 78. minuta spotkania. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Botevu Vratsa postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petara Atanasova wszedł Lyudmil Ivaylov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Botevu Vratsa utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Botevu Vratsa udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Dominik Ivilin po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Pavel Stanev
 2′ Ventsislav Kerchev
Nikolay Dichev
Ilia Milanow
Georgi Iliev Georgiev
Deyan Viktorov Ivanov
Martin Nikolov
 25′ 86′ Petar Atanasov
Hristiyan Tihomirov Iliev
63′ Hristo Evtimov Zlatinski
Redzheb Halil
 36′, 90′ 78′ Dominik Ivilin Yankov
Evgeni Ignatov61′
Ivaylo Mihaylov
Ivelin Iliev Iliev
Miroslav Vladimirov Budinov
Vladimir Michev63′
68′ Waleri Bożinow
Georgi Tartov31′
Andreas Vasev
Angel Georgiev Bastunov
Krasimir Kostov
Petar Todorov Nachev
86′ Lyudmil Ivaylov Yotov
Angel Tsolov31′
Miroslav Kalinov Marinov
Simeon Mitkov Rusev63′
63′ Simeon Krasimirov Mechev
Deyan Valentinov Ivanov
Georgi Tomov Valchev
Georgi Vasilev Chakarov61′
Waleri Domowczyjski

68′ Daniel Nedyalkov Genov

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Botevu Vratsa przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.