Puchar Bułgarii: Lokomotiw Płowdiw - Lewski Sofia 2-0 (2-0)

9 czerwca na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw a Lewsi Sofii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw 2-0. Na stadionie zasiadło 2 400 widzów.

Bułgaria - Puchar Bułgarii
2020-06-09 19:30 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 2400 | Arbiter: I. Stoyanov
Lokomotiw Płowdiw
Lewski Sofia
2
0
D. Iliev 23'
B. Karagaren 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Jedenastka Lewsi Sofii wygrała aż 39 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 12.

Od pierwszych minut drużyna Lewsi Sofii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Lokomotiwu Płowdiw była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Dimityr Iliew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotiwu Płowdiw, zdobywając bramkę w 23. minucie pojedynku. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 25. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotiwu Płowdiw w 45. minucie spotkania, gdy Birsent Karagaren strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Giannisowi Kargasowi z jedenastki gości. W 58. minucie Deni Alar został zastąpiony przez Stanislava Yordanova.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lokomotiwu Płowdiw: Miloš Petrović, Lucas Salinas, Parvizchon Umarbaev, Birsent Karagaren, Ante Aralica, na ich miejsce weszli: David Malembana, Mihovil-Jeronim Klapan, Momcził Cwetanow, Nikolay Stefanov, Dominique Malonga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Raynova, Stanislava Ivaylova, Stijna Spieringsa zajęli: Franco Mazurek, Filipe Nascimento, Martin Petkov. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Ivan Goranov, piłkarz gości.

Ivan Goranov90′
66′ Miloš Petrović
Giannis Kargas52′
Josip Tomašević
Khaly Iyane Thiam25′
78′ Lucas Spinola Salinas
Ivaylo Naydenov
78′ Parvizchon Umarbaev
Martin Raynov74′
Petar Vitanov
Stijn Spierings85′
84′ Ante Aralica
Deni Alar58′
 23′ Dimityr Iliew
Stanislav Ivaylov Ivanov74′
 45′ 34′ 84′ Birsent Karagaren
Nigel Robertha
Ilko Emilov Pirgov
Georgi Nikolaev Georgiev
Akinsola Akinyemi
Franco Eduardo Mazurek74′
66′ David Zeferino Malembana
Filipe Guterres Nascimento74′
78′ Momcził Cwetanow
Martin Detelinov Petkov85′
78′ Mihovil-Jeronim Klapan
Marin Plamenov Petkov
84′ Nikolay Stefanov Nikolaev
Stanislav Yordanov Kostov58′
84′ Dominique Malonga
Iliya Yurukov

Zawodnicy Lokomotiwu Płowdiw obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Lokomotiwu Płowdiw w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.