Puchar Bułgarii: Lewski Sofia - Lokomotiw Płowdiw 0-0

23 czerwca na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami Lewsi Sofii a Lokomotiwu Płowdiw. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 3 400 widzów.

Bułgaria - Puchar Bułgarii
2020-06-23 19:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 3400 | Arbiter: N. Popov
Lewski Sofia
Lokomotiw Płowdiw
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 starcia drużyna Lewsi Sofii wygrała 39 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Lokomotiwu Płowdiw zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lewsi Sofii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Khalyowi Iyane'owi, piłkarzowi gospodarzy.

Na drugą połowę zespół Lewsi Sofii wyszedł w zmienionym składzie, za Franca Mazurka, Stijna Spieringsa weszli Martin Raynov, Nigel Robertha. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Petarowi Vitanovowi z Lokomotiwu Płowdiw.

Po chwili trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Salinasa wszedł Akinsola Akinyemi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Lokomotiwu Płowdiw nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Trener Lewsi Sofii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Simeona Sławczewa i na pole gry wprowadził napastnika Martina Petkova, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Parvizchon Umarbaev zastąpił Momcziła Cwetanowa.

Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 75. minucie Ante Aralica został zmieniony przez Dominique'a Malongę, co miało wzmocnić jedenastkę Lokomotiwu Płowdiw. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Ivaylova na Zdravka Dimitrova w 87. minucie oraz Khalya Iyane'a na Iliyę Yurukova w tej samej minucie.

Lucas Gabriel Masoero Masi
78′ Giannis Kargas
Miloš Petrović
76′ Zhivko Milanov
Josip Tomašević
37′ 89′ Khaly Iyane Thiam
Lucas Spinola Salinas 68′
46′ Franco Eduardo Mazurek
Parvizchon Umarbaev71′
68′ Simeon Sławczew
Petar Vitanov62′
46′ Stijn Spierings
Ante Aralica75′ 75′
Paulo Victor de Menezes Melo
Dimityr Iliew
87′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Birsent Karagaren81′
Milan Mijatović
Ilko Emilov Pirgov
87′ Zdravko Minchev Dimitrov
Akinsola Akinyemi68′
Ivaylo Naydenov
Momcził Cwetanow71′ 76′
46′ Martin Raynov
Mihovil-Jeronim Klapan
68′ Martin Detelinov Petkov
Nikolay Stefanov Nikolaev
46′ Nigel Robertha
Dominique Malonga75′
89′ Iliya Yurukov
Kenan Muslimović

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Lewsi Sofii, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Lokomotiwu Płowdiw w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.