Puchar Bułgarii: FK Botev Plovdiv - CSKA Sofia 0-0

10 czerwca na Sporten kompleks Botev 1912 odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami Botevu Plovdiv i CSKA Sofia. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 100 widzów.

Bułgaria - Puchar Bułgarii
2020-06-10 20:00 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 1100 | Arbiter: N. Yordanov
FK Botev Plovdiv
CSKA Sofia
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna CSKA Sofia wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna CSKA Sofia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Botevu Plovdiv była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Radoslav Terziev z drużyny gospodarzy. Była to 34. minuta spotkania.

W 49. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Kristiyanowi Aleksandrovowi z CSKA Sofia. W 53. minucie Johnatan zastąpił Lazara Marina.

W 63. minucie w zespole CSKA Sofia doszło do zmiany. Tiago Rodrigues wszedł za Evandra. Trener CSKA Sofia postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Stefana Beltramego i na pole gry wprowadził napastnika Henrique. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Botevu Plovdiv postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Stanislava Shopova. Na boisko wszedł Fáider Burbano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie Antonio Vutov został zmieniony przez Dimitara Dimitrova, co miało wzmocnić drużynę Botevu Plovdiv. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alego Sowego na Ahmeda Yalmazova w 83. minucie oraz Grahama Careya na Edwina Gyasiego w tej samej minucie. W 89. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Filipowi Filipovowi, piłkarzowi Botevu Plovdiv. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Filip Filipov z drużyny Botevu Plovdiv i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 89. minucie.

Plamen Galabov
89′ 90′ Filip Filipov
Valentin Ivaylov Antov
53′ Johnathan Carlos Pereira
Bradley Mazikou
Stanislav Slavov Rabotov
Ivan Turitsov
34′ Radoslav Terziev
Petar Zanew
Lachezar Baltanov
Kristiyan Aleksandrov Malinov49′
Todor Nedelev
Stefano Beltrame63′
63′ Stanislav Shopov
Graham Carey86′
72′ Antonio Vutov
Evandro da Silva63′
Aleksandar Tonew
Ali Sowe83′
Georgi Argilashki
Vytautas Cerniauskas
53′ Lazar Marin
Geferson Cerqueira Teles
Kostadin Nichev
Edwin Gyasi86′
Biser Biserov Bonev
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues63′
63′ Fáider Fabio Burbano Castillo
Tomi Jurić
72′ Dimitar Dimitrov Tonev
Henrique Roberto Rafael63′
Anderson Santos Barbosa
Ahmed Yalmazov Ahmedov83′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Botevu Plovdiv, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna CSKA Sofia w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 24 czerwca w Sofii. Przebieg pierwszego meczu sugeruje, że w rewanżu może dojść do dogrywki, a nawet rzutów karnych.