Puchar Bułgarii: FK Botev Galabovo - FK Botev Plovdiv 0-1 (0-0,0-0)

4 marca na Trace Arena w Starej Zagorze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami Botevu Galabovo a Botevu Plovdiv. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Botevu Plovdiv 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 550 widzów.

D. Tonev 100'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Botevu Plovdiv wygrał aż siedem razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Botevu Plovdiv zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Botevu Galabovo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Emilowi Krasimirovowi z Botevu Galabovo. Była to 33. minuta starcia.

Między 49. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Dzhuneyt Yashar został zastąpiony przez Dimitara Traykova.

Niedługo później trener Botevu Galabovo postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mitka Kirilova wszedł Plamen Kolarov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W samej końcówce regulaminowego czasu gry arbiter przyznał kartkę Erayowi Ahmedowi z zespołu gospodarzy.

Georgi Argilashki
98′ Tsvetelin Radev
Stanislav Slavov Rabotov
85′ Mitko Kirilov Plahov
Radoslav Terziev71′
33′ 96′ Emil Krasimirov Ivanov
Lachezar Baltanov49′
Ivan Vinkov
Todor Nedelev
53′ 67′ Dzhuneyt Yashar
Stanislav Shopov113′
89′ Eray Ahmed Karadaya
Nikola Iliyanov Iliev75′
54′ 110′ Asparuh Smilkov
Aleksandar Tonew
Mihail Dimitrov Mihaylov
Yanko Georgiev
Stanislav Katrankov
Kostadin Nichev113′
85′ Plamen Kolarov
Biser Biserov Bonev
96′ Nikolay Yordanov Yankov
Dimitar Dimitrov Tonev71′  100′
110′ Berkay Halil
Antonio Vutov75′
67′ Dimitar Traykov
Stefan Angelov Popov
Dimitar Mariykov Atanasov
Georgi Nikolaev Trifonov

W 96. minucie w drużynie Botevu Galabovo doszło do zmiany. Nikolay Yordanov wszedł za Emila Krasimirova. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki kartkę dostał Tsvetelin Radev, piłkarz gospodarzy.

W dogrywce jedynego gola meczu strzelił Dimitar Dimitrov dla jedenastki Botevu Plovdiv. Bramka padła w tej samej minucie. W 110. minucie Asparuh Smilkov został zmieniony przez Berkaya Halila, co miało wzmocnić zespół Botevu Galabovo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Shopova na Kostadina Nicheva.

Dogrywkę wygrała drużyna Botevu Plovdiv która zdobyła jedną bramkę.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Botevu Plovdiv przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Botevu Plovdiv wykorzystała wszystkie zmiany.