Puchar Bułgarii: FK Arda 1924 Kardzhali - CSKA Sofia 0-1 (0-1)

5 grudnia na Arena Arda w Kyrdżali odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami FK Arda a CSKA Sofia. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CSKA Sofia 1-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 3,600 widzów.

A. Sowe 2'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny CSKA Sofia.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Ali Sowe dla drużyny CSKA Sofia. Bramka padła w tej samej minucie.

Między szóstą a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSKA Sofia.

Drugą połowę drużyna CSKA Sofia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evandra wszedł Viv Solomon-Otabor. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwone kartki dostali: Ilias Hassani (po drugiej żółtej) z FK Arda oraz Ali Sowe z CSKA Sofia.

W 70. minucie za Rumyana Hovsepyana wszedł Plamen Asenov. W 72. minucie Tiago Rodrigues został zmieniony przez Tony'ego Watta, co miało wzmocnić zespół CSKA Sofia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Kokonova na Petara Ilieva. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 73. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Plamenowi Asenovowi i Aleksandarowi Georgievowi.

Trener FK Arda postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Zorana Gajicia i na pole gry wprowadził napastnika Ahmeda Osmana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole CSKA Sofia doszło do zmiany. Ruben Pinto wszedł za Albentosę. W drugiej połowie nie padły gole.

Gustavo Busatto
82′ Zoran Gajić
Raúl Albentosa Redal85′
14′ 66′ Ilias Hassani
Bradley Mazikou
70′ Rumyan Hovsepyan
Petar Zanew
Deyan Lachezarov Lozev
Kristiyan Aleksandrov Malinov
6′ Spas Borislavov Delew
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues39′ 72′
73′ Aleksandar Veselinov Georgiev
Evandro da Silva46′
37′ 75′ Ivan Kokonov
Ali Sowe  2′ 66′
Nikolay Bankov
Vytautas Cerniauskas
70′ 73′ Plamen Asenov Krumov
Ruben Pinto85′
75′ Petar Iliev Hristov
Viv Solomon-Otabor46′
82′ Ahmed Osman
Tony Watt72′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom FK Arda w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.