Puchar Bułgarii: CSKA Sofia - Lokomotiw Płowdiw 0-0 rzuty karne 3-5

1 lipca na Stadionie Vasil Levski odbył się mecz rozgrywek o Puchar Bułgarii pomiędzy drużynami CSKA Sofia a Lokomotiwu Płowdiw. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw, który zdobył Puchar Bułgarii wygrywając serię rzutów karnych 5-3. Na stadionie stawiło się 12,000 widzów.

Bułgaria - Puchar Bułgarii
2020-07-01 18:15 | Stadion: Stadion Vasil Levski | Widzów: 12000 | Arbiter: G. Kabakov
CSKA Sofia
Lokomotiw Płowdiw
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 3⁃5

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki zespół CSKA Sofia wygrał 29 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut zespół Lokomotiwu Płowdiw zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CSKA Sofia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia: Kristiyanowi Aleksandrovowi w 29. i Rubenowi Pincie w 44. minucie.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Valentinowi Ivaylovowi z CSKA Sofia. W 57. minucie za Evandra wszedł Henrique.

Od 59. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CSKA Sofia oraz dwie drużynie przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w zespole Lokomotiwu Płowdiw za Lucasa Salinasa wszedł Momcził Cwetanow, a w drużynie CSKA Sofia Tiago Rodrigues zmienił Stefana Beltramego.

Martin Lukov120′ 120′
46′ Valentin Ivaylov Antov
Dinis Costa Lima Almeida
Bradley Mazikou
Lucas Gabriel Masoero Masi
Ivan Turitsov
Miloš Petrović
86′ Petar Zanew
Josip Tomašević
29′ 115′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Lucas Spinola Salinas 88′
Graham Carey
Parvizchon Umarbaev110′
44′ 117′ Ruben Pinto
Petar Vitanov
88′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Ante Aralica90′
57′ Evandro da Silva
Dimityr Iliew
59′ Ali Sowe
Birsent Karagaren82′
Vytautas Cerniauskas
Ilko Emilov Pirgov120′
111′ Geferson Cerqueira Teles
Akinsola Akinyemi
117′ Plamen Galabov
Momcził Cwetanow88′
88′ Stefano Beltrame
Mihovil-Jeronim Klapan
Edwin Gyasi
Nikolay Stefanov Nikolaev
57′ 111′ Henrique Roberto Rafael
Dominique Malonga110′
Ahmed Yalmazov Ahmedov
Kenan Muslimović

W 110. minucie w drużynie Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Dominique Malonga wszedł za Parvizchona Umarbaeva. Chwilę później trener CSKA Sofia postanowił bronić wyniku. W 111. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Henrique wszedł Geferson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Kristiyan Aleksandrov, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 117. minucie Ruben Pinto został zmieniony przez Plamena Galabova, co miało wzmocnić drużynę CSKA Sofia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Lukova na Ilka Pirgova. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki żółtą kartką został ukarany Martin Lukov, piłkarz gości.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół Lokomotiwu Płowdiw. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 3-5.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Lokomotiwu Płowdiw przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Lokomotiwu Płowdiw wykorzystała wszystkie zmiany.