Liga bułgarska - First League: FK Botev Plovdiv - FK Etar Veliko Târnovo 1-0 (1-0)

7 lipca na Sporten kompleks Botev 1912 odbył się pojedynek rozgrywek bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Botevu Plovdiv a Etaru Veliko Tarnovo. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Botevu Plovdiv 1-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 900 widzów.

Bułgaria - First League
2020-07-07 20:00 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 900 | Arbiter: G. Ivanov
FK Botev Plovdiv
FK Etar Veliko Târnovo
1
0
A. Vutov 28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Botevu Plovdiv wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Milcho Angelov, a murawę opuścił Nikola Kolev.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Etar Veliko Tarnovo: Florentowi Bojajowi w 15. i Pedro Lagoa w 21. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Antonio Vutov dla drużyny Botevu Plovdiv. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botevu Plovdiv.

Drugą połowę drużyna Etaru Veliko Tarnovo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pedro Lagoa wszedł Steliyan Plamenov. Między 48. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Etaru Veliko Tarnovo i jedną drużynie przeciwnej.

W 66. minucie Antonio Vutov został zmieniony przez Ivana Kostadinova. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał żółtą kartką Georgiego Slavcheva, piłkarza gości. W 77. minucie w zespole Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Ivan Stoyanov wszedł za Kolya Staneva.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yani Pehlivanov, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 60. minucie. W 84. minucie żółtą kartkę otrzymał Bozhidar Katsarov z zespołu gości. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bozhidar Katsarov z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 84. minucie.

W 88. minucie Florent Bojaj został zmieniony przez Toniego Ivanova, co miało wzmocnić drużynę Etaru Veliko Tarnovo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kostadina Nicheva na Dimitara Ognyanova. W drugiej połowie nie padły bramki.

Georgi Slavchev Kupenov76′
90′ Kostadin Nichev
Bozhidar Katsarov84′ 86′
 28′ 56′ 66′ Antonio Vutov
Dino Martinović
90′ Dimitar Ognyanov Proychev
Steliyan Plamenov Dobrev46′
66′ Ivan Kostadinov Vasilev
Ivan Stoyanov Ivanov77′

Ivan Aleksandrov Petkov

Milcho Angelov12′ 48′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał siedem żółtych kartek oraz dwie czerwone piłkarzom gości, a zawodnikom Botevu Plovdiv pokazał jedną żółtą.

Zespół Botevu Plovdiv w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.