Liga bułgarska - First League: Czerno More Warna - FK Botev Plovdiv 0-1 (0-0)

11 lipca na Stadionie Ticha w Warnie odbyło się spotkanie rozgrywek bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Czerno More Warna a Botevu Plovdiv. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Botevu Plovdiv 1-0, który wywalczył awans.

A. Vutov 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Botevu Plovdiv wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Botevu Plovdiv i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Antonio Vutov dla drużyny Botevu Plovdiv. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 69. minucie Daniel Stoyanov zastąpił Nikolaya Svetoslavova. W 83. minucie kartką został ukarany Antonio Vutov, zawodnik Botevu Plovdiv.

Filip Filipov
27′ 69′ Daniel Stoyanov Stoyanov
Stefan Angelov Popov
69′ Nikolay Svetoslavov Zlatev
Ivan Kostadinov Vasilev84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Botevu Plovdiv przyznał trzy.

Zespół Czerno More Warna w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.