Liga bułgarska - First League: Czerno More Warna - FK Arda 1924 Kardzhali 1-0 (1-0)

7 lipca na Stadionie Ticha w Warnie odbyło się spotkanie rozgrywek bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Czerno More Warna a FK Arda. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Czerno More Warna 1-0, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 1,200 widzów.

Bułgaria - First League
2020-07-07 17:00 | Stadion: Stadion Ticha | Widzów: 1200 | Arbiter: R. Gidzhenov
Czerno More Warna
FK Arda 1924 Kardzhali
1
0
I. Isa 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Czerno More Warna wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Ismail Isa dla drużyny Czerno More Warna. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Rumenowi Rumenowowi w 35. i Plamenowi Asenovowi w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Czerno More Warna.

Między 51. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Arda i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jordão Cardoso, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Po chwili trener FK Arda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Ahmed Osman, a murawę opuścił Ivan Kokonov. W 75. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ahmedowi Osmanowi z FK Arda. W tej samej minucie Emil Martinov zastąpił Dimitara Mariykova.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Radoslav Svetoslavov wszedł za Denislava Minkova. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Petarowi Velislavovowi i Stefanowi Stanchevowi. Chwilę później trener Czerno More Warna postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Petara Velislavova wszedł Zlatin Nikolaev, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Emil Martinov51′ 75′
90′ Stefan Stanchev
Milen Yankov Stoev
Pavel Diyanov Georgiev
Martin Rosenov Kostadinov
90′ 90′ Petar Velislavov Vutsov
Rumen Rumenow35′
Mathias Coureur
Svetoslav Svetlozarov Kovachev
 18′ Ismail Isa Mustafa
Spas Borislavov Delew
83′ Denislav Minkov Angelov
Aleksandar Veselinov Georgiev61′
60′ 63′ Álvaro Jordão Pinto Silva Cardoso
Ivan Kokonov70′
Emil Emilov Yanchev
Radoslav Vasilev
Ivan Dichevski
Lachezar Valentinov Yordanov
90′ Zlatin Nikolaev Stankov
Nikolay Svetoslavov Zlatev

83′ Radoslav Svetoslavov Zlatev

Przewaga zespołu FK Arda w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Czerno More Warna dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół Czerno More Warna w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.