Liga bułgarska - 8. kolejka First League: Czerno More Warna - FK Botev Plovdiv 1-0 (1-0)

W starciu 8. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 18 maja, drużyna Czerno More Warna wygrała z Botevem Plovdiv 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Ticha w Warnie obejrzało 750 widzów.

D. Kiki 2'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Botevu Plovdiv wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Czerno More Warna zdobył Dani Kiki w drugiej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Czerno More Warna.

Na drugą połowę jedenastka Czerno More Warna wyszła w zmienionym składzie, za Jorginha wszedł Martin Yankov. Także w zespole Botevu Plovdiv w czasie przerwy zaszły zmiany, za Féréborego Dorégo wszedł Aleksandar Tonew. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Antonia Vutova, piłkarza Botevu Plovdiv.

Kibice Czerno More Warna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Georgiego Ilieva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dani Kiki. W 66. minucie za Kristiana Dobreva wszedł Stanislav Shopov. W 71. minucie Vasil Shopov został zmieniony przez Lachezara Baltanova, co miało wzmocnić drużynę Botevu Plovdiv. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga na Mehdiego Fennouchego.

W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Patrickowi Andrade'owi z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Johnathan Carlos Pereira
85′ Erickson Patrick Correia Andrade
Dimitar Pirgov
 2′ 65′ Dani Kiki
Kristian Dobrev66′
46′ Jorge Vinícius Oliveira Alves
Férébory Doré46′
79′ Rodrigo Henrique Santana da Silva
Kostadin Nichev
65′ Georgi Iliev Rusev
Kristian Traychev Dimitrov
Petar Vitanov
Lachezar Baltanov71′
46′ Martin Yankov Minchev
Stanislav Shopov66′
79′ Mehdi Fennouche
Aleksandar Tonew46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.