Liga bułgarska - 8. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - CSKA Sofia 0-1 (0-1)

W pojedynku 8. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 18 maja, jedenastka Beroe Stara Zagora przegrała z CSKA Sofia 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Beroe obejrzało 2 900 widzów.

Tiago Rodrigues 16'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 meczów drużyna CSKA Sofia wygrała 33 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Tiago Rodrigues dla drużyny CSKA Sofia. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jorginhowi i Meledje Omnibesowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CSKA Sofia.

W 48. minucie kartkami zostali ukarani Pedro Eugénio z Beroe Stara Zagora oraz Bozhidar Chorbadzhiyski z zespołu gości. W 58. minucie Nikita Baranov został zmieniony przez Ivana Mincheva.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Janiowi Biklowi z CSKA Sofia. Trener CSKA Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edwina Gyasiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Evandro. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erola Alkana z Beroe Stara Zagora, a w 72. minucie Tiaga Rodriguesa z drużyny przeciwnej.

Trener Beroe Stara Zagora postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Meledje Omnibesa i na pole gry wprowadził napastnika Mescę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie Tiago Rodrigues został zmieniony przez Stoycha Atanasova, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu za Alego Sowego wszedł na boisko Henrique, co miało wzmocnić drużynę CSKA Sofia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rúbena Brígida na Valentina Ivanova. Minus dwie minuty później kartką został ukarany Vytautas Cerniauskas, zawodnik CSKA Sofia.

Vytautas Cerniauskas90′
68′ Erol Erdal Alkan
Nuno Miguel Adro Tomás
Ivan Bandałowski
Bożidar Czorbadżijski48′
58′ Nikita Baranov
Valentin Ivaylov Antov
48′ Pedro Miguel Pina Eugénio
Ivan Turitsov
Aleksandar Cwetkow
Janio Bikel Figueiredo Silva63′
89′ Rúben Luís Maurício Brígido
Ruben Pinto
35′ 83′ Meledje Djedjan Omnibes
Dante Stipica
89′ Valentin Ivanov Ivanov
Angel Stefanov Lyaskov
58′ Ivan Minchev
Henrique Roberto Rafael90′
83′ Buomesca Tué Na Bangna

Przewaga zespołu Beroe Stara Zagora w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom CSKA Sofia, a w drugiej cztery. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.