Liga bułgarska - 6. kolejka First League: FK Arda 1924 Kardzhali - Slavia Sofia 2-1 (0-1)

21 września na Arena Arda w Kyrdżali odbyło się starcie 6. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami FK Arda i Slavii Sofia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Arda 2-1. Pojedynek obejrzało 3 000 widzów.

R. Kirilov 39'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hristo Popadiyn z drużyny gości. Była to 33. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Sofia w 39. minucie spotkania, gdy Radoslav Kirilov strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavii Sofia.

Na drugą połowę jedenastka FK Arda wyszła w zmienionym składzie, za Milena Zheleva wszedł Radoslav Vasilev. W 51. minucie w drużynie Slavii Sofia doszło do zmiany. Emil Svetoslavov wszedł za Ventsislava Bengyuzova.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Ivanowi Karadzhovowi z FK Arda. W 59. minucie Ivan Tilev został zmieniony przez Rumena Rumenowa. W 66. minucie Kaloyan Krastev został zmieniony przez Dimitara Rangelova, a za Filipa Yavorova wszedł na boisko Atanas Vasilev, co miało wzmocnić jedenastkę Slavii Sofia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svetoslava Svetlozarova na Moussę Haddad.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Emilowi Svetoslavovowi, zawodnikowi gości.

Zespół FK Arda nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 73. minucie Ivan Kokonov wyrównał wynik meczu. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 81. minucie arbiter ukarał kartką Rumena Rumenowa, zawodnika FK Arda.

Niedługo później Radoslav Vasilev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Arda, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. W 84. minucie Milen Gamakow został zmieniony przez Emila Viyachkiego, co miało wzmocnić zespół Slavii Sofia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Kokonova na Mihaila Aleksandrowa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Ventsislav Bengyuzov51′
69′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Milen Gamakow84′
59′ Ivan Angelov Tilev
Yanis Karabelyov
46′ Milen Zhelev
Filip Yavorov Krastev66′
Spas Borislavov Delew
Radoslav Kirilov Kirilov  39′
 73′ 89′ Ivan Kokonov
Kaloyan Krastev66′
54′ Ivan Karadzhov
Svetoslav Velislavov Vutsov
Milen Yankov Stoev
Petar Patev
89′ Mihail Aleksandrow
Emil Viyachki84′
69′ Moussa Haddad
Emil Svetoslavov Stoev51′ 71′
Lachezar Kotev
Dimitar Kirilov Stoyanov
59′ 81′ Rumen Rumenow
Dimitar Dimitrov Rangelov66′
46′  82′ Radoslav Vasilev
Atanas Vasilev Kabov66′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.