Liga bułgarska - 6. kolejka First League: CSKA Sofia - FK Arda 1924 Kardzhali 3-2 (1-1)

W starciu 6. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 18 sierpnia, drużyna CSKA Sofia wygrała z FK Arda 3-2 (1-1). Mecz na Stadionie Bâlgarska Armija obejrzało 1 700 widzów.

6. kolejka Bułgaria - First League
2019-08-18 17:00 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 1700 | Arbiter: G. Nikolov
I. Kokonov 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy CSKA Sofia otworzyli wynik. W 15. minucie bramkę zdobył Tony Watt.

Piłkarze FK Arda nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Radoslav Vasilev.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Plamen Asenov z zespołu gości. Była to 32. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Emilowi Martinovowi w 49. i Deyanowi Lozevowi w 57. minucie. W 60. minucie João Amorim został zastąpiony przez Ventsislava Bengyuzova.

W tej samej minucie Spas Delew został zmieniony przez Aleksandara Georgieva, co miało wzmocnić drużynę FK Arda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viva Solomona-Otabora na Alego Sowego.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie dającą prowadzenie bramkę dla jedenastki CSKA Sofia zdobył Evandro. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 73. minucie Radoslav Vasilev został zmieniony przez Sama Elishę, co miało wzmocnić drużynę FK Arda. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evandra na Grahama Careya w 80. minucie oraz Tony'ego Watta na Diego Fabbriniego w tej samej minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W samej końcówce spotkania wynik na 3-1 podwyższył Ali Sowe.

Zespół FK Arda nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Ivan Kokonov.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Samowi Elisie i Vytautasowi Cerniauskasowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

CSKA Sofia
90′ Vytautas Cerniauskas
Rumyan Hovsepyan
63′ Viv Solomon-Otabor
Deyan Lachezarov Lozev57′
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Spas Borislavov Delew60′
 63′ 80′ Evandro da Silva
Ivan Kokonov  90′
 15′ 88′ Tony Watt
Ventsislav Bengyuzov60′
80′ Graham Carey
Aleksandar Veselinov Georgiev60′
88′ Diego Fabbrini
Ahmed Osman
63′  89′ Ali Sowe
Elisha Bruce Sam73′ 90′

Drużyna CSKA Sofia była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy CSKA Sofia dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.