Liga bułgarska - 6. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - FK Botev Plovdiv 2-0 (0-0)

17 sierpnia na Stadionie Beroe odbyło się spotkanie 6. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Botevu Plovdiv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Na stadionie zasiadło 2 600 widzów.

6. kolejka Bułgaria - First League
2019-08-17 17:00 | Stadion: Stadion Beroe | Widzów: 2600 | Arbiter: S. Apostolov
Beroe Stara Zagora
FK Botev Plovdiv
2
0
M. Kamburov 53'
I. Minchev 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Beroe Stara Zagora wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Botevu Plovdiv i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kostadin Nichev z zespołu Botevu Plovdiv i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 53. minucie spotkania, gdy Martin Kamburow zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 56. minucie Antonio Vutov zastąpił Radoslava Terzieva. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Philippe van Arnhem z Botevu Plovdiv. Była to 64. minuta meczu. Trener Botevu Plovdiv postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Lazara Marina i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandara Tonewa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Beroe Stara Zagora postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Martina Kamburowa. Na boisko wszedł Zoran Josipovic, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Philippe van Arnhem został zmieniony przez Marka Pervana, co miało wzmocnić drużynę Botevu Plovdiv. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Ohenego na Meledje Omnibesa.

Zespół Botevu Plovdiv ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Ivan Minchev.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Ibrahima Conté wszedł za Ivana Mincheva. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Lazar Marin68′
16′ Viktor Viktorov Genev
Kostadin Nichev26′ 51′
Aleksandar Cwetkow
Kristian Traychev Dimitrov
Rúben Luís Maurício Brígido
Lachezar Baltanov
 83′ 86′ Ivan Minchev
Todor Nedelev
73′ Carlos Ohene
Philippe van Arnhem64′ 70′
Aleksandar Vasilev
Antonio Vutov56′
 53′ (k.) 70′ Martin Kamburow
Fernando Viana Jardim Silva35′
Plamen Kolev
Yanko Georgiev
86′ Ibrahima Sory Conté
Rodney Klooster
73′ Meledje Djedjan Omnibes
Radoslav Terziev56′
Petko Valentinov Tsankov
Marko Pervan70′
Milen Zhelev
Stanislav Shopov
70′ Zoran Josipovic
Kristian Dobrev
Yulian Rumenov Nenov
Aleksandar Tonew68′

Drużyna Beroe Stara Zagora zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Beroe Stara Zagora wręczył jedną żółtą.