Reklama

Reklama

Liga bułgarska - 6. kolejka A PFG: Lokomotiw Płowdiw - FK Septemvri Sofia 1-2 (0-1)

W starciu 6. kolejki bułgarskiej A PFG, które rozegrane zostało 2 maja, zespół Lokomotiwu Płowdiw przegrał z FK Septemvri Sofia 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie obejrzało 300 widzów.

W  starciu 6. kolejki bułgarskiej A PFG, które rozegrane zostało 2 maja, zespół Lokomotiwu Płowdiw przegrał  z FK Septemvri Sofia  1-2 (0-1). Mecz na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie obejrzało 300 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół FK Septemvri Sofia wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Georgi Stoichkov z drużyny gości. Była to 36. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Christopher-Massamba Mandiangu wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Septemvri Sofia, strzelając gola w 37. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Septemvri Sofia.

Reklama

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę obejrzał Yanko Angelov z Lokomotiwu Płowdiw. W 51. minucie za Yanka Angelova wszedł Parvizchon Umarbaev.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Birsent Karagaren.

Kibice FK Septemvri Sofia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Tileva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Fabiano. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Po chwili trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Vilima Posinkovicia. Na boisko wszedł Nikola Marić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Wiris, zawodnik Lokomotiwu Płowdiw.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Septemvri Sofia przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Iliya Dimitrov dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 78. minucie w drużynie Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Eliton Junior wszedł za Edina Bahticia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na siedem minut przed zakończeniem spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Stephenowi Eze'owi i Ilii Dimitrovowi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Zawodnicy Lokomotiwu Płowdiw otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Lokomotiwu Płowdiw rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Etar Veliko Târnovo.

Reklama

Reklama

Reklama