Liga bułgarska - 6. kolejka A PFG: Czerno More Warna - CSKA Sofia 1-3 (0-1)

4 maja na Stadionie Ticha w Warnie odbył się mecz 6. kolejki bułgarskiej A PFG pomiędzy drużynami Czerno More Warna i CSKA Sofia. Starcie zakończyło się zwycięstwem CSKA Sofia 3-1. Na stadionie zasiadło 4 700 widzów.

A. Sowe 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna CSKA Sofia wygrała 26 razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze CSKA Sofia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Tiago Rodrigues. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSKA Sofia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CSKA Sofia, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Edwin Gyasi.

Trener Czerno More Warna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniego Kikiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Petar Vitanov. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 56. minucie Henrique został zastąpiony przez Jorginha. W 65. minucie w jedenastce CSKA Sofia doszło do zmiany. Stoycho Atanasov wszedł za Ivana Turitsova.

Niedługo później Wasił Panajotow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czerno More Warna, zdobywając bramkę w 66. minucie pojedynku. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Stoychowi Atanasovowi z CSKA Sofia.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie wynik na 1-3 podwyższył Ali Sowe. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Tiagowi Rodriguesowi, zawodnikowi CSKA Sofia. W tej samej minucie trener CSKA Sofia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Edwina Gyasiego. Na boisko wszedł Janio Bikel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 88. minucie w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Jorginho wszedł za Radoslava Vasileva.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Stefana Stancheva, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Nikołaj Bodurow21′
17′ Hugo Jean Pascal Konongo
Geferson Cerqueira Teles31′
90′ Stefan Stanchev
Kristiyan Aleksandrov Malinov
 66′ Wasił Panajotow
Edwin Gyasi  52′ 87′
54′ Petar Vitanov
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues  33′ 87′
Martin Yankov Minchev
Henrique Roberto Rafael56′
88′ Radoslav Vasilev
Ali Sowe  75′
Ivan Dichevski
Dante Stipica
Miroslav Enchev
Nuno Miguel Adro Tomás
54′ Dani Kiki
Stoycho Ivanov Atanasov65′ 74′
Martin Rosenov Kostadinov
Janio Bikel Figueiredo Silva87′
Lachezar Yordanov
Ruben Pinto
88′ Jorge Vinícius Oliveira Alves
Jorge Fernando Barbosa Intima56′
Rodrigo Henrique Santana da Silva
Martin Ognyanov Smolenski

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Czerno More Warna otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Czerno More Warna w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.