Liga bułgarska - 5. kolejka First League: Slavia Sofia - Łudogorec Razgrad 3-1 (3-0)

12 lipca na Stadionie Slavija odbył się mecz 5. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Slavii Sofia i Łudogorca Razgrad. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Sofia 3-1.

D. Biton 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Łudogorca Razgrad wygrała 15 razy i zanotowała dwie porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Slavii Sofia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Yavorov.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Slavii Sofia, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Hristo Popadiyn.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 36. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ventsislavowi Bengyuzovowi i Dimowi Naydenovowi. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cicinho osłabiając tym samym zespół gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Sofia w 45. minucie spotkania, gdy Radoslav Kirilov strzelił trzeciego gola.

Na drugą połowę drużyna Łudogorca Razgrad wyszła w zmienionym składzie, za Dima Naydenova wszedł Ilker Ilkov. W 51. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Emilowi Svetoslavovowi z Slavii Sofia.

W tej samej minucie Serkan Kadir został zastąpiony przez Ivana Orlinova. W 55. minucie w zespole Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Tsvetoslav Plamenov wszedł za Jakuba Świerczoka. Niedługo później trener Slavii Sofia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Hrista Popadiyna. Na boisko wszedł Ertan Tombak, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dan Biton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Łudogorca Razgrad, zdobywając bramkę w 73. minucie pojedynku. W 82. minucie żółtą kartkę dostał Stéphane Badji, zawodnik gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Neuciano de Jesus Gusmão37′
 29′ 66′ Hristo Popadiyn
Dragos Grigore
Emil Viyachki
Georgi Ilkov Terziev
36′ Ventsislav Bengyuzov
Anton Nedyalkov
Milen Gamakow
Stéphane Badji82′
Yanis Karabelyov
Dan Biton  73′
51′ Emil Svetoslavov Stoev
Wanderson Cristaldo Farias
 12′ 76′ Filip Yavorov Krastev
Serkan Kadir Yusein51′
 45′ 89′ Radoslav Kirilov Kirilov
Dimo Naydenov Bakalov36′ 46′
Kaloyan Krastev
Jakub Świerczok55′
Georgi Stoyanov Petkov
Vladimir Rosenov Rusanov
66′ Ertan Tombak
Taleb Tawatha
Konstantin Yaroslavov Ivanov
Tihomir Tihomirov Dimitrov
Georgi Tomov Valchev
Ivan Orlinov Yordanov51′
76′ Georgi Yomov
Tsvetoslav Plamenov Petrov55′
Tsvetelin Chunchukov
Ilker Ilkov Budinov46′
89′ Dimitar Kirilov Stoyanov
Hyusein Kelyovluev

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.