Liga bułgarska - 5. kolejka First League: Lewski Sofia - Beroe Stara Zagora 1-3 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna Lewsi Sofii przegrała z Beroe Stara Zagora 1-3 (0-1). Mecz na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov obejrzało 4 750 widzów.

5. kolejka Bułgaria - First League
2019-08-10 19:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 4750 | Arbiter: N. Yordanov
M. Kamburov 54',67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Lewsi Sofii wygrał 24 razy i zanotował 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 39. minucie spotkania, gdy Pedro Eugénio strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Od 43. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lewsi Sofii i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Beroe Stara Zagora.

Na drugą połowę drużyna Lewsi Sofii wyszła w zmienionym składzie, za Nuna Reisa wszedł Iliya Yurukov. Także w zespole Beroe Stara Zagora w czasie przerwy zaszły zmiany, za Aleksandara Vasileva wszedł Viktor Viktorov. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Aleksandar Cwetkow z drużyny gości.

W 51. minucie Zoran Josipovic zastąpił Martina Kamburowa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Beroe Stara Zagora, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Martin Kamburow.

W 64. minucie w drużynie Lewsi Sofii doszło do zmiany. Franco Mazurek wszedł za Filipe Nascimentę. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Martina Kamburowa, zawodnika Beroe Stara Zagora.

Niedługo później Martin Kamburow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beroe Stara Zagora, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Milen Zhelev, piłkarz gości.

W 75. minucie w jedenastce Lewsi Sofii doszło do zmiany. Deni Alar wszedł za Nigela Roberthę.

Zawodnicy Lewsi Sofii szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Franco Mazurek.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Wanderson wszedł za Pedro Eugénia. W 85. minucie kartkę obejrzał Viktor Viktorov z Beroe Stara Zagora. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ivan Bandałowski
46′ Nuno Miguel Pereira Reis
Pedro Miguel Pina Eugénio  39′ 77′
Deyan Viktorov Ivanov
Aleksandar Cwetkow50′
Zdravko Minchev Dimitrov
Rúben Luís Maurício Brígido
45′ 64′ Filipe Guterres Nascimento
Milen Zhelev69′
43′ 75′ Nigel Robertha
Zoran Josipovic51′
Petar Krasimirov Ivanov
Plamen Kolev
Hólmar Örn Eyjólfsson
Viktor Viktorov Genev46′ 85′
64′  75′ Franco Eduardo Mazurek
Meledje Djedjan Omnibes
Nasiru Mohammed
Petko Valentinov Tsankov
Ivaylo Naydenov
Wanderson Costa Viana77′
75′ Deni Alar
Martin Kamburow51′  54′, 67′ 67′
46′ Iliya Yurukov
Yulian Rumenov Nenov

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lewsi Sofii, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.