Liga bułgarska - 5. kolejka First League: Dunav 2010 Ruse - FK Vitosha Bistritsa 2-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół Dunav Ruse wygrał z Vitoshą Bistrita 2-0 (1-0). Mecz na Gradski stadion obejrzało 800 widzów.

A. Ahmedov 39',60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Dunav Ruse wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Todora Gocheva z Vitoshy Bistrita, a w 31. minucie Fernanda Henriquego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dunav Ruse w 39. minucie spotkania, gdy Ahmed Ahmedov zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dunav Ruse.

Drugą połowę jedenastka Vitoshy Bistrita rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evgeniego Zyumbuleva, Todora Gocheva weszli Emil Nikolaev, Atanas Vasilev. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dunav Ruse: Martinowi Kovachevowi w 47. i Ahmedowi Ahmedovowi w 59. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dunav Ruse, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry Ahmed Ahmedov po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 61. minucie Fernando Henrique zastąpił Diyana Dimova. W 63. minucie Lachezar Kotev został zmieniony przez Hrista Yankova, co miało wzmocnić drużynę Vitoshy Bistrita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samira Ayassa na Svilena Shtereva. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Dunav Ruse postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Selemeneva wszedł Rosen Rosenov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Dunav Ruse utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Todor Gochev29′ 46′
47′ Martin Stoyanov Kovachev
Theofilos Kouroupis
71′ Samir Ayass
Georgi Slavchev Kupenov
Martin Rosenov Kostadinov
Evgeni Zyumbulev46′
84′ Ivan Selemenev
Georgi Plamenov Amzin
Ivaylo Stefanov Lazarov
Vanyo Iliev Ivanov
31′ 61′ Fernando Henrique Quintela Cavalcante
Lachezar Kotev63′
Stefan Veselinov Hristov
Martin Stankev
 39′, 60′ 59′ Ahmed Yalmazov Ahmedov
Iliya Asenov Dimitrov
Hennadii Ganev
Kristiyan Katsarev
Samuel Inkoom
Kristiyan Uzunov
84′ Rosen Rosenov Kolev
Emil Nikolaev Gargorov46′
61′ Diyan Dimov
Hristo Yankov Ivanov63′
Simeon Radoslavov Dochev
Zapro Georgiev Dinev
71′ Svilen Shterev
Grigor Ivaylov Dolapchiev
Simeon Manuilov Ivanov
Atanas Vasilev Kabov46′

Jedenastka Dunav Ruse postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Vitoshy Bistrita przyznał jedną.