Liga bułgarska - 5. kolejka A PFG: Vitosha Bistrita - Vereya Stara Zagora 2-0 (1-0)

25 kwietnia na Stadionie Vitosha w Bistritsie odbyło się spotkanie 5. kolejki bułgarskiej A PFG pomiędzy drużynami Vitoshy Bistrita i Vereya Stara Zagora. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitoshy Bistrita 2-0. Na stadionie zasiadło 40 widzów.

G. Dolapchiev 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Vitoshy Bistrita wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitoshy Bistrita w 12. minucie spotkania, gdy Stefan Veselinov strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitoshy Bistrita.

Na drugą połowę drużyna Vereya Stara Zagora wyszła w zmienionym składzie, za Bozhidara Atanasova, Velina Zhivkova weszli Plamen Milenov, Hrvoje Rizvanović. A kibice Vitoshy Bistrita nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chetina Sadulę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniel Kutev. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

W 68. minucie Lachezar Kotev został zmieniony przez Emila Nikolaeva. W 70. minucie Nasko Milev został zmieniony przez Grigora Dolapchieva, co miało wzmocnić drużynę Vitoshy Bistrita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Veselina Plamenova na Steliyana Koleva.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Vitoshy Bistrita, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia trafił Grigor Dolapchiev.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Stanislav Aleksandrov Malamov
68′ Lachezar Kotev
Denislav Stefanov Stanchev
67′ Daniel Kutev
Branislav Vasiljević
70′ Nasko Lenkov Milev
Velin Zhivkov Zhelyazkov46′
 12′ (k.) Stefan Veselinov Hristov
Bozhidar Atanasov Hristov46′
Hristiyan Vasilev
Tsvetomir Neykov Neykov
Todor Gochev
Emiliyan Emilov Kurekov
68′ Emil Nikolaev Gargorov
Velizar Ganchev Ganev
67′ Chetin Sadula
Denis Georgiev Ivanov
Ivan Valchanov
Steliyan Kolev Kolev80′
Petko Valentinov Tsankov
Plamen Milenov Stoyanov46′
70′  87′ Grigor Ivaylov Dolapchiev
Hrvoje Rizvanović46′

Zespół Vitoshy Bistrita był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Vitoshy Bistrita zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.