Liga bułgarska - 5. kolejka A PFG: Slavia Sofia - Lokomotiw Płowdiw 2-2 (1-1)

W meczu 5. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 29 kwietnia, drużyna Slavii Sofia zremisowała z Lokomotiwem Płowdiw 2-2 (1-1). Mecz na Stadionie Slavija obejrzało 210 widzów.

Eliton Junior 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 starcia zespół Slavii Sofia wygrał 26 razy i zanotował 17 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Slavii Sofia otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Tsvetelin Chunchukov. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stephena Eze'a z Lokomotiwu Płowdiw, a w 32. minucie Dimitara Velkovskiego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Dimityr Iliew wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 44. minucie kartkę dostał Yanis Karabelyov z Slavii Sofia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Birsent Karagaren, a murawę opuścił Abdelhakim Bouhna.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lokomotiwu Płowdiw przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Eliton Junior.

Kibice Slavii Sofia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iliyana Mitsanskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Darko Tasevski. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 71. minucie Parvizchon Umarbaev zastąpił Edina Bahticia. W tej samej minucie Yanis Karabelyov został zmieniony przez Vladislava Uzunova, co miało wzmocnić jedenastkę Slavii Sofia. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elitona Juniora na Nikolę Marić w 84. minucie.

Między 73. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tsvetelin Chunchukov z Slavii Sofia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Ožbolt
87′ Georgi Stoyanov Petkov
Martin Lukov
Aleksandar Stanisavljević
Stephen Eze27′
Ertan Tombak
Miloš Petrović
73′ Milen Gamakow
Josip Tomašević
44′ 71′ Yanis Karabelyov
Dymitar Wezałow
Slavcho Petrov Shokolarov
Abdelhakim Bouhna50′
58′ Darko Tasevski
Momcził Cwetanow85′
32′ Dimitar Valentinov Velkovski
Eliton Pardinho Torreta Junior  54′ 84′
88′ Georgi Yomov
Parvizchon Umarbaev71′
 5′, 90′ Tsvetelin Chunchukov
Birsent Karagaren50′
58′ Iliyan Mitsanski
Nikola Marić 84′
71′ Vladislav Zdravkov Uzunov

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast drużyna Lokomotiwu Płowdiw w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.