Liga bułgarska - 5. kolejka A PFG: FK Botev Plovdiv - CSKA Sofia 2-0 (0-0)

29 kwietnia na Sporten kompleks Botev 1912 odbył się pojedynek 5. kolejki bułgarskiej A PFG pomiędzy drużynami Botevu Plovdiv i CSKA Sofia. Mecz zakończył się zwycięstwem Botevu Plovdiv 2-0. Na stadionie zasiadło 2 900 widzów.

5. kolejka Bułgaria - First League
2019-04-29 19:00 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 2900 | Arbiter: I. Stoyanov
FK Botev Plovdiv
CSKA Sofia
2
0
F. Doré 83'
T. Nedelev 90'

Już w pierwszych minutach drużyna CSKA Sofia próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 22. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CSKA Sofia i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Botevu Plovdiv rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandara Tonewa wszedł Kristian Dobrev. Między 52. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CSKA Sofia i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Tiago Rodrigues został zastąpiony przez Edwina Gyasiego. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Botevu Plovdiv doszło do zmiany. Anton Karaczanakow wszedł za Vasila Shopova. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 79. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Botevu Plovdiv: Dimitarowi Pirgovowi i Kristianowi Dimitrovowi.

W tej samej minucie trener CSKA Sofia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jania Bikla. Na boisko wszedł Ruben Pinto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Botev Plovdiv: Kristianowi Dobrevowi w 81. i Féréboremu Dorému w 83. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botevu Plovdiv w 83. minucie spotkania, gdy Férébory Doré strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Po chwili trener Botevu Plovdiv postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Radoslav Apostolov, a murawę opuścił Férébory Doré. W doliczonym czasie gry w jedenastce CSKA Sofia doszło do zmiany. Martin Ognyanov wszedł za Henrique.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Botevu Plovdiv, strzelając kolejnego gola. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Todor Nedelev. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Dante Stipica
30′ Ebert Cardoso da Silva
Nuno Miguel Adro Tomás
Lazar Marin
Nikołaj Bodurow56′
79′ Dimitar Pirgov
Stoycho Ivanov Atanasov
Radoslav Terziev
Ivan Turitsov
79′ Kristian Traychev Dimitrov
Kristiyan Aleksandrov Malinov52′
Lachezar Baltanov
Janio Bikel Figueiredo Silva55′ 79′
 90′ Todor Nedelev
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues22′ 71′
 83′ 83′ 89′ Férébory Doré
Evandro da Silva38′
70′ 77′ Vasil Shopov
Henrique Roberto Rafael32′ 90′
46′ Aleksandar Tonew
Ali Sowe
Ivan Čvorović
Vytautas Cerniauskas
Kostadin Nichev
Bożidar Czorbadżijski
89′ Radoslav Apostolov
Valentin Ivaylov Antov
77′ Anton Karaczanakow
Edwin Gyasi71′
Stanislav Shopov
Ruben Pinto79′
46′ 81′ Kristian Dobrev
Angel Stefanov Lyaskov
Zapro Georgiev Dinev
Martin Ognyanov Smolenski90′

Przewaga drużyny CSKA Sofia w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Botevu Plovdiv w pierwszej połowie, a w drugiej pięć. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, w drugiej również trzy.