Liga bułgarska - 5. kolejka A PFG: Czerno More Warna - Łudogorec Razgrad 2-1 (1-1)

W pojedynku 5. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 26 kwietnia, jedenastka Czerno More Warna wygrała z Łudogorcem Razgrad 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie Ticha w Warnie obejrzało 1 600 widzów.

D. Grigore 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Łudogorca Razgrad wygrał 14 razy i zanotował cztery porażki oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czerno More Warna w 20. minucie spotkania, gdy Georgi Iliev strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Patrick Andrade z Czerno More Warna. Była to 23. minuta pojedynku.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 34. minucie Dragos Grigore wyrównał wynik meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Cicinhowi, piłkarzowi Łudogorca Razgrad.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Georgi Iliev z Czerno More Warna. W 54. minucie Rodrigo został zmieniony przez Mehdiego Fennouchego.

W następstwie utraty bramki trener Łudogorca Razgrad postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Adriana Popę i na pole gry wprowadził napastnika Jodego Lukokiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Czerno More Warna: Viktor Genev, Georgi Iliev, na ich miejsce weszli: Martin Kostadinov, Petar Vitanov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aniceta Andrianantenainy, Marcelinha zajęli: Serkan Yusein, Claudiu Keseru. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stefana Stancheva z Czerno More Warna, a w 87. minucie Jakuba Świerczoka z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dragos Grigore  34′
80′ Stefan Stanchev
Cosmin Iosif Moti
84′ Viktor Viktorov Genev
Anton Nedyalkov
23′ Erickson Patrick Correia Andrade
Anicet Abel Andrianantenaina68′
 20′, 52′ 90′ Georgi Iliev Rusev
Wanderson Cristaldo Farias
Aristote N'Dongala
Swietosław Djakow
Wasił Panajotow
Adrian Popa58′
54′ Rodrigo Henrique Santana da Silva
Stanislav Manolev
84′ Martin Rosenov Kostadinov
Jacek Góralski
90′ Petar Vitanov
Serkan Kadir Yusein68′
54′ Mehdi Fennouche
Claudiu Andrei Keseru68′
Jorge Vinícius Oliveira Alves
Jody Lukoki58′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.