Liga bułgarska - 4. kolejka First League: PFC Montana - Lewski Sofia 0-4 (0-2)

29 sierpnia na Stadionie Ogosta odbyło się spotkanie 4. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami PFC Montana i Lewskiego Sofia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lewskiego Sofia 4-0. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

4. kolejka Bułgaria - First League
2020-08-29 18:00 | Stadion: Stadion Ogosta | Widzów: 1000 | Arbiter: D. Draganov
I. Naydenov 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Lewskiego Sofia wygrał 16 razy i zanotował dwie porażki oraz pięć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie za Ivana Mihova wszedł Preslav Petrov.

W 13. minucie kartkę dostał Preslav Petrov z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lewskiego Sofia w 28. minucie spotkania, gdy Stijn Spierings strzelił pierwszego gola.

Drużyna PFC Montana ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Paulinho.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Yordana Yordanova, piłkarza gospodarzy.

Na drugą połowę zespół PFC Montana wyszedł w zmienionym składzie, za Preslava Petrova wszedł Valeri Hristov.

W 47. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Stijn Spierings z Lewskiego Sofia. W 55. minucie Nikolay Tsvetkov został zmieniony przez Yanka Angelova, a za Sergeya Sergeeva wszedł na boisko Rosen Krasenov, co miało wzmocnić drużynę PFC Montana. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iliyę Yurukova na Iliyę Asenova w 66. minucie.

Niedługo później Ivaylo Naydenov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lewskiego Sofia, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie meczu. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartki Rosenowi Krasenovowi z PFC Montana oraz Stijnowi Spieringsowi z jedenastki gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Zhivko Atanasov
46′ Preslav Ivelinov Petrov
Thomas Dasquet
9′ Ivan Mihov
Matteo Stamatov77′
Borislav Baldzhiyski
Zdravko Minchev Dimitrov77′
74′ Nikolay Minkov Minkov
Ivaylo Naydenov  67′
55′ Nikolay Tsvetkov
Stijn Spierings  28′, 47′ 73′
Dimitar Vasilev Iliev
Orlin Ognyanov Starokin
45′ Yordan Kanchev Yordanov
Paulo Victor de Menezes Melo  42′ 86′
55′ Sergey Sergeev Georgiev
Deyan Viktorov Ivanov77′
9′ 13′ Preslav Milenov Petrov
Nasiru Mohammed86′
55′ Yanko Atanasov Angelov
Iliya Asenov Dimitrov66′
46′ Valeri Hristov
Martin Detelinov Petkov86′
74′ Ivelin Iliev Iliev
Patrik-Gabriel Dimitrov Galchev
55′ 73′ Rosen Krasenov Krastev
Marin Plamenov Petkov77′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Lewskiego Sofia przyznał jedną.