Liga bułgarska - 4. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - Łudogorec Razgrad 1-1 (0-0)

4 sierpnia na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbyło się spotkanie 4. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw i Łudogorca Razgrad. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 100 widzów.

4. kolejka Bułgaria - First League
2019-08-04 20:00 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 3100 | Arbiter: S. Todorov
Lokomotiw Płowdiw
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
1
1
B. Karagaren 60'
Wanderson 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Łudogorca Razgrad wygrał 18 razy i zanotował sześć porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Łudogorca Razgrad próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Josipowi Tomaševiciowi, zawodnikowi Lokomotiwu Płowdiw.

Drugą połowę drużyna Lokomotiwu Płowdiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolaya Stefanova wszedł Birsent Karagaren. W 58. minucie za Ante Aralicę wszedł Alen Ožbolt.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lokomotiwu Płowdiw w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Birsent Karagaren dał prowadzenie swojej drużynie.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Birsentowi Karagarenowi z Lokomotiwu Płowdiw.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Wanderson.

W 67. minucie Jorginho został zmieniony przez Claudiu Keseru, a za Jakuba Świerczoka wszedł na boisko Mavis Tchibota, co miało wzmocnić jedenastkę Łudogorca Razgrad. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Parvizchona Umarbaeva na Petara Vitanova w 81. minucie. W 77. minucie arbiter przyznał kartkę Cicinhowi z zespołu gości. Trener Łudogorca Razgrad postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Dana Bitona i na pole gry wprowadził napastnika Dima Bakalova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aniceta Andrianantenainę z Łudogorca Razgrad, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Ilka Pirgova z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Świerczok
90′ Ilko Emilov Pirgov
Georgi Ilkov Terziev
36′ Josip Tomašević
Anton Nedyalkov
Edin Bahtić
Anicet Abel Andrianantenaina86′
Wiris Gustavo de Oliveira
Dan Biton84′
46′ Nikolay Stefanov Nikolaev
Wanderson Cristaldo Farias  64′
Eliton Pardinho Torreta Junior
Jacek Góralski
81′ Parvizchon Umarbaev
Jorge Fernando Barbosa Intima67′
58′ Ante Aralica
Cosmin Iosif Moti
81′ Petar Vitanov
Serkan Kadir Yusein
Dimityr Iliew
Mavis Tchibota Dufounou67′
46′  60′ 61′ Birsent Karagaren
Claudiu Andrei Keseru67′
58′ Alen Ožbolt
Dimo Naydenov Bakalov84′

Przewaga zespołu Łudogorca Razgrad w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Lokomotiwu Płowdiw dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.