Liga bułgarska - 4. kolejka First League: FK Arda - Botev Plovdiv 3-2 (1-2)

W pojedynku 4. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 29 sierpnia, zespół FK Arda wygrał z Botevem Plovdiv 3-2 (1-2). Mecz na Arena Arda w Kyrdżali obejrzało 3 000 widzów.

A. Iliev 1',45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Botevu Plovdiv wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Atanas Iliev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botevu Plovdiv, strzelając gola w pierwszej minucie meczu.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Kokonov. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 34. minucie Yanko Georgiev został zmieniony przez Georgiego Argilashkiego. W 43. minucie w zespole Botevu Plovdiv doszło do zmiany. Mite Cikarski wszedł za Marcosa Pedrosa. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Kristianowi Dobrevowi z Botevu Plovdiv. Była to 45. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-2 zdobył ponownie w szóstej minucie doliczonego czasu gry Atanas Iliev.

W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Johnatanowi, piłkarzowi Botevu Plovdiv.

Drużyna Botevu Plovdiv niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Ivan Kokonov. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Stanislav Shopov, Ivan Kostadinov, a na ich miejsce weszli Kristian Dobrev, Atanas Iliev.

W 83. minucie żółtą kartkę dostał Stanislav Shopov z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Arda w 85. minucie spotkania, gdy Spas Delew strzelił trzeciego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Spasowi Delewowi w 86. i Matheusowi Leoniemu w 87. minucie.

Johnatan z Botevu Plovdiv w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 64. minucie. W doliczonej piątej minucie pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Lovre Kneževiciowi z FK Arda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Yanko Georgiev
67′ Plamen Asenov Krumov
Ivan Bandałowski
Emil Martinov
Marcos Garbellotto Pedroso43′
46′ Milen Yankov Stoev
Johnathan Carlos Pereira64′ 87′
Petko Tanev Ganev
Stanislav Slavov Rabotov
Deyan Lachezarov Lozev
Viktor Viktorov Genev
87′ Matheus Izidorio Leoni
Lachezar Baltanov
67′ Rumen Rumenow
Todor Nedelev
89′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Slavcho Petrov Shokolarov
 85′ 86′ 90′ Spas Borislavov Delew
Kristian Dobrev45′ 78′
 29′, 70′ Ivan Kokonov
Atanas Iliev  1′, 45′ 78′
Mesut Yusuf
Georgi Argilashki34′
67′ Rebin Ghareeb Sulaka Adhamat
Atanas Atanasov Chernev
89′ Mihail Aleksandrow
Mite Cikarski43′
90′ Andrija Bubnjar
Filip Filipov
46′ 90′ Lovre Knežević
Dimitar Ognyanov Proychev
Martin Rosenov Kostadinov
Stanislav Shopov78′ 83′
67′ Ivan Angelov Tilev
Ivan Kostadinov Vasilev78′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Botevu Plovdiv, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół FK Arda w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.